FA pokal

Tekma preobratov v Londonu

V zadnjem obračunu 1/16 finala FA pokala sta se pomerila Tottenham in Southampton.

V tekmi preobratov so prvi povedli domači nogometaši, kljub temu da je bil Southampton bolj nevaren. V 12. minuti je Tottenham s prvim strelom prišel do vodstva, saj se je žoga po bloku Jacka Stephensa odbila mimo gostujočega vratarja Angusa Gunna. Nekaj minut kasneje je zapretil Danny Ings in zatresel prečko in ostalo je pri rezultatu 1:0. Tottenham je bil v prvem polčasu brez večjih priložnosti, Southampton pa je stalno pritiskal in izenačil prek Shana Longa, ki je pospravil odbitek Nathana Redmonda.

Na začetku drugega polčasa je imel Lucas Moura lepo priložnost, a je njegov strel z glavo zletel mimo vrat. V 64. minuti se je z obrambo izkazal Hugo Lloris, ko je z glavo sprožil rezervist Jannik Vestergaard. V 72. minuti je Southampton prišel do zasluženega zadetka. Llorisa je matiral Danny Ings in goste popeljal v vodstvo z 1:2. Veselje gostov ni trajalo dolgo, saj je le 6 minut kasneje izenačil Lucas Moura z natančno odmerjenim strelom z roba kazenskega prostora. Da se je groza gostov nadaljevala je 5 minut pred koncem Angus Gunn v kazenskem prostoru podrl Heunga-Mina Sona in sodnik je dosodil enajstmetrovko domačim. Son je premagal Gunna in popeljal Spurse v osmino finala FA pokala.