FA pokal

Arsenal napredoval

Na zadnji redni tekmi šestnajstine finala FA pokala sta se merila Bounemouth in Arsenal. Zmagal je slednji.

Mikel Arteta, ki je prvo tekmo v trenerskih vodah vodil ravno proti Bournemouthu 32 dni pred tem obračunom, je tekmo začel z nekaterimi mladeniči, kar se mu je obrestovalo, saj so Topničarji začeli silovito in že v peti minuti je za goste zadel napadalec Bukayo Saka, ki je primoran igrati na levem bočnem položaju. Dvajset minut kasneje se je 18-letnik izkazal še z asistenco 20-letnemu Edwardu Nketiahu, ki ni imel težav premagati mladega domačega vratarja Marka Traversa.

Dobrih deset tisoč navijačev na Vitality Stadiumu je spremljalo prevlado Arsenala, a domačini niso vrgli puške v koruzo in pozno, v 96. minuti, globoko v sodnikovem podaljšku (podaljška je bilo kar 8 minut) zadeli za znižanje na 1:2. Pri drugem zadetku Arsenala in edinem Bournemoutha je bil sum o prepovedanem položaju, a je VAR razblinil vse dvome in priznal oba zadetka. Arsenal v naslednjem krogu čaka obračun s Portsmouthom.