FA pokal

Tottenham in Newcastle napredovala

Ponovitve tekem 1/32 finala FA pokala so dopolnile pare 1/16 finala. Vse razen para Watford-Tranmere.

Tottenham in Newcastle sta oba napredovala v naslednji krog FA pokala, potem ko sta zmagala na domačih igriščih. Tekma med Watfordom in Tranmerom pa je prestavljena zaradi močnega deževja in se bo odigrala 23. januarja ob 19:45 po angleškem času.

Newcastle United je prvič v tej sezoni zabil 4 zadetke. Ponavadi Srake zabijejo največ en gol ali pa sploh ne. Za zmago s 4:1 so zadeli Matthew Longstaff, Miguel Almiron, Joelinton, prvi zadetek pa so si gostje zabili kar sami že v 17. minuti, ko je žogo v lastno mrežo poslal Eoghan O`Connell. Gostje so bili enakovredni nasprotniki, a niso tako dobro iskoriščali priložnosti kot domačini. V 86. minuti je tolažilni zadetek gostov zabil Jordan Williams. Naslednji krog Newcastle United na domačem terenu pričakuje Oxford United.

Tottenham je, kot napovedano, tekmo začel s petimi vezisti v formaciji 4-2-3-1. Taktika se je Joseju Mourinhu obrestovala, saj je njegova ekipa ekspresno povedla z 2:0, strelca pa Giovani Lo Celso v 2. minuti in Erik Lamela v 15. minuti. Po hitrem vodstvu se je zasedba Spursov nekoliko ustavila in Middlesbrough je bil enako nevaren, vendar so imeli domači tekmo pod nadzorom. Naposled je v 83. minuti za goste zadel George Saville, ki je matiral Paula Gazzanigo in postavil končni izzid srečanja 2:1. Tottenham se bo v naslednjem krogu pomeril z Southamptonom.