FA pokal

Chelsea, Sheffield in Newcastle United napredovali

Chelsea in Newcastle United sta izločila Liverpool oz. West Bromwich Albion, Sheffield United pa je po podaljških premagal drugoligaša Reading.

Chelsea je v dokaj izenačenem dvoboju v osmini finala FA pokala izločil Liverpool. Že v začetku tekme sta obe ekipi prišli do lepih priložnosti, Chelsea pa je v 13. minuti z zadetkom Williana prišel do prednosti z 1:0. Nekaj minut kasneje je še prečko Redsev zadel Marcos Alonso, a ostalo je pri minimalnem vodstvu Londončanov. V prvih tridesetih minutah smo videli veliko priložnosti, a nobena ni našla poti v mrežo, saj sta se vsakič izkazala oba vratarja. V drugem polčasu je Ross Barkley z roba kazenskega prostora matiral Adriana in povečal prednost Chelseaja. Slednji so tekmo mirno pripeljali do konca in slavili z 2:0. Na tekmi je navdušil komaj 18-letni Billy Gilmour. Škot je poveljeval na sredini igrišča in napovedal lepo prihodnost.

Sheffield United je fantastično otvoril tekmo na Madejski Stadiumu in že v drugi minuti prišel do vodstva. Zadel je David McGoldrick, ki je bil najvišji v kazenskem prostoru Readinga. Slednji so hitro odgovorili, a strel Yakouja Maiteja po zaslugi gostujočega vratarja Deana Hendersona ni končal v mreži Sheffielda. Ob koncu polčasa je, po nespretnem posredovanju gostujočega branilca Baldocka, sodnik pokazal na belo točko in Reading je enajstmetrovko pretvoril v zadetek, strelec pa George Puscas. v drugem polčasu smo videli le priložnost strelca McGoldricka, ki je zletela preko vrat. Sheffield United je odpor Readinga zlomil šele po podaljških, kjer je ob izteku prvega podaljška zadel Billy Sharp in svojo ekipo popeljal v četrtfinale FA pokala.

Newcastle United je po dobre pol ure igre prišel do prednosti proti vodilni ekipi Championshipa West Bromwich Albionu. Neobranljiv strel ob desno vratnico je poslal Miguel Almiron. Slednji je ob koncu polčasa še drugič zatresel mrežo domačih, ko je po podaji Joelintona sprožil močan volej pod prečko domačih vrat in zopet premagal Jonathana Bonda. Po le dveh minutah igre je Newcastle prišel do prednosti 3:0 preko novinca Valentina Lazara, ki je izkoristil zmedo pred domačimi vrati. West Brom je bil v izgubljenem položaju, a v 74. minuti prišel do zadetka. Med strelce se je vpisal Matt Phillips. V sodnikovem podaljšku se je Kenneth Zohore po odlični podaji znašel sam pred vratarjem ter znižal na 2:3. Za izenačenje je domačim zmanjkalo časa in Newcastle United potuje v naslednji krog.