LIVERPOOL TOTTENHAM

Liverpool napreduje, Tottenham izpadel

Končani sta tudi povratni tekmi tistega “drugorazrednega” evropskega tekmovanja. Liverpool je po uspešni zmagi nad Manchester Unitedom iz preteklega tedna zadržal prednost in se posledično uvrstil v naslednjo fazo tekmovanja. Medtem ko je Tottenham na domačem terenu iskal povratek po hudem porazu, ki mu ga je teden poprej prizadejala Borussia Dortmund. A “Spursi” so izgubili tudi na drugem obračunu, kar pomeni, da so izpadli iz Lige Evropa.

vir: Liverpool twitter

Naj se za začetek dotaknemo angleškega derbija. Na Old Traffordu smo od samega začetka srečanja spremljali sila zanimiv dvoboj večnih tekmecev. Prvi polčas je bil več ali manj izenačen. Tako domači, kot tudi gostje so si uspeli pripraviti kar nekaj lepih priložnosti za zadetek. Domači pa so prvi povedli, sledila je namreč 32. minuta, ko je Clyne znotraj kazenskega prostora storil prekršek nad Martialom. Glavnemu delilcu pravice iz Srbije ni preostalo drugega, kot, da pokaže na belo točko. Enajstmetrovko je suvereno izvedel mladi Martial. Ko smo že vsi mislili, da bodo prvi polčas dobili “Rdeči vragi”, pa je v sodniškem dodatku prvih 45. minut za slavje gostov po samostojnem prodoru poskrbel Coutinho. Kasneje, v drugem delu se je igra z obeh smeri nekoliko umirila, kar je privedlo do manjšega števila priložnosti. Varovanci Jurgena Kloppa so tekmo varno pripeljali do konca in zasluženo napredovali v naslednji krog. Novega nasprotnika bodo dobili jutri ob 13h, ko je na sporedu žreb Lige Evropa.

Na drugi strani, v Londonu pa je Tottenham lovil zaostanek kar treh golov. Borussia je namreč pretekli teden suvereno opravila s “Spursi” in jih pahnila v zelo težek položaj pred povratno tekmo. V prvem polčasu današnje tekme so na White Hart Laneu prevladovali domači. Imeli so namreč vidno boljšo posest žoge, a zadetka navkljub temu niso uspeli doseči. So pa za slavje gostujočih navijačev v prvem delu tekme poskrbeli nogometaši Borussie, ki so preko Aubameyanga povedli na 0:1. Nakar pa je sledil drugi polčas, v katerem je padel po en zadetek z obeh strani. Praktično častni gol je za varovance Pochettina dosegel Son, medtem ko je za Dortmund drugi zadetek prav tako vpisal Aubameyang. Kljub doseženemu zadetku Tottenhama, pa to še zdaleč ni bilo dovolj za napredovanje v naslednji krog.

Manchester United 1:1 Liverpool

Začetni enajsterici:

Manchester United: De Gea, Varela, Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Fellaini, Lingard, Mata, Martial, Rashford.

Liverpool: Mignolet, Clyne, Lovren, Sakho, Milner, Can, Henderson, Lallana, Coutinho, Firmino, Sturridge.

Strelca: Martial 32′; Coutinho 45′.

Tottenham 1:2 Borussia Dortmund

Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Wimmer, Davies; Dier, Mason, Chadli, Alli, Lamela, Son.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Sokratis, Subotic, Ginter, Weigl, Reus, Castro, Schmelzer, Aubameyang, Mkhitaryan.

Strelca: Son 74′; Aubameyang 24′ & 71′.