OSTALE NOVICE

Mojstrska asistenca Elšnika (VIDEO)

Jon Gorenc-Stanković se v preteklem tednu ni kaj prida naigral. Ligaški zmagi svojega Huddersfielda je spremljal s klopi (Aston Villa) ter s tribune (Brentford). Njegovo moštvo sicer zanesljivo zaseda 3. mesto, ki prinaša najboljše izhodišče v »play-offu« za Premier ligo.

vir: twitter

Poražen pa je bil tokrat štajerski dvojec v U23 ekipi Derby Countryja. Proti Evertonu, vodilni ekipi mladinske Premier lige, so po prvem polčasu vodili z 2:1, a je gostom uspelo spreobrniti rezultat. Timi Max Elšnik je kot kapetan igral vso tekmo in lepo asistiral za izenačujoči gol (video od 3:00). Sven Karić Šoštaršič je bil na klopi.

Vseh 90 minut je odigral Haris Vučkić, ki bo do konca sezone nosil dres U23 ekipe Newcastla, nato pa po vsej verjetnosti zapušča vrste »Srak«. Mlada zasedba drugoligaša s severovzhoda Anglije je brez golov remizirala z vrstniki West Hama.

Nov dober teden ima za sabo mlada ekipa Swanseaja z Gregorjem Zabretom. Poleg polfinala PL International Cupa, koder jih čakajo vrstniki iz Porta, so si med tednom priborili še napredovanje v »navadnem« PL Cupu. Zmago s kar 0:4 v Bristolu je Domžalčan spremljal s klopi. Je pa zato branil sinoči v prvenstvu proti Wolvesom, tekma se je končala z 2:2, mladi »Labodi« pa se že spogledujejo z naslovom prvakov 2. divizije mladinske Premier lige in napredovanjem v prvo (tam že igrajo Elšnik, Karić Šoštaršič in Vučkić).

Edini Slovenec, ki je v preteklem tednu zaigral na članski tekmi na Otoku, pa je Andraž Struna. Primorec je nepogrešljivi člen začetne enajsterice Heartsov. Po seriji petih tekem brez zmage so se Edinburžani znesli nad Hamiltonom (4:0) ter tako obdržali točko prednosti na 4. mestu škotske Premier lige, ki po vsej verjetnosti še prinaša Evropo.