ARSENAL OSTALE NOVICE

Na današnji dan: 27. avgust

Tokrat se v naši rubriki spominjamo ‘neletečega Nizozemca’, ki je prav na ta dan pred 22 leti zabil svoj edini hat-trick za Arsenal, in to kakšen! Ob remiju s 3 : 3 je Dennis Berkgamp praktično sam poskrbel za točko topničarjev, v spomin navijačev pa se je posebej vpisal s svojim tretjim zadetkom.

Srečanje v Leicestru je postreglo s pravo srhljivko v končnici tekme. Še v 83. minuti so imeli gostje ugodno prednost z 2 : 0, a so se nato lisice le prebudile. Legendarni Emile Heskey je v 84. minuti znižal zaostanek, za delirij na Filbert Streetu (tedanjem domovanju Leicestra) pa je šest minut kasneje poskrbel Steve Walsh. Ko je že kazalo, da se bo srečanje končalo neodločeno, je na sceno z enim od najlepših zadetkov svoje kariere znova stopil Dennis Berkgamp, kar pa tudi ni bilo dovolj za končno zmago. Tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom je za končnih 3 : 3 z glavo poskrbel Matt Eliott. Kar trije od šestih zadetkov so padli v sodnikovem podaljšku.