OSTALE NOVICE

Naprej sedem prvoligašev in Bristol!

Večino tekem osmine finala Carabao Cupa, kot se po tajskem proizvajalcu energijskih pijač od letos imenuje angleški ligaški pokal, smo videli že v torek.

Blizu velikemu skalpu je bil drugoligaš Norwich, ki je na Emiratesu vodil do 85. minute, nakar je na sceno stopil rezervist Edward Nketihah. 18-letnik je na svoji drugi tekmi za Arsenal (minuto je že igral proti BATE-ju v Ligi prvakov) najprej zabil za podaljške, nato pa jih še odločil. Wenger je v skladu s svojimi načeli, ki se jih drži že vrsto let, priložnost ponudil številnim mladim. V vratih je denimo debitiral Matt Macey, v vezni vrsti pa komaj 17-letni Nelson Reiss.Za razliko od tekem v Ligi prvakov in Premier ligi, kjer meljejo vse pred seboj, je imel tudi Manchester City kar nekaj težav. Wolverhamptonu je uspelo zadržati remi brez golov vseh 120 minut. Pri enajstmetrovkah je svoje znanje unovčil Claudio Bravo in zaustavil dva od treh poizkusov gostov.

3A10156700000578-3905056-image-a-25_1478263074913Od torkovih obračunov velja poudariti še zmago Manchester Uniteda v Swanseaju na krilih dveh golov Jesseja Lingarda. V sredo smo videli le dve tekmi, a obe “prvoligaški”. Chelsea – pri katerem sta debi dočakala 17-letni Ethan Ampadou in povratnik po poškodbi, poletni prišlek, Danny Drinkwater – je z 2:1 ugnal Everton. Gostje so za razliko od prvenstvenih in evropskih tekem pokazali spodbudno predstavo in vse do konca dihali za ovratnik modrim.

Največje presenečenje kroga je uspelo West Hamu. Četa (zaenkrat še) Slavena Bilića je v drugem polčasu spreobrnila zaostanek z 2:0 in prišla do zmage na Wembleyju. Treba je dodati, da pri Tottenhamu v kadru ni bilo Harryja Kana.