FOKUS

Nocoj se prične 24. krog

Čaka nas šest obračunov. Prvaki gostujejo pri Sheffieldu, Chelsea pa gosti londonski derbi z Arsenalom.

Tako Aston Villa, kot Watford sta v prejšnem krogu remizirala proti Brightonu oz. Tottenhamu. Watford je trenutno v nizu sedmih tekem neporaženosti in zmaga proti Aston Villi bi jih še malce odlepila od cone izpada. Pri obeh moštvih bo manjkalo kar nekaj igralcev.

Bournemouth je kar v precejšnih težavah, saj na zadnjih štirih premierligaških tekmah niso uspeli zabiti gola. Brighton bo to skušal iskoristiti, saj bi jim ta zmaga pomenila veliko v boju za obstanek. Bournemouth, ki se nahaja na 19. mestu lestvice z 20 točkami, danes ne bo moral računati na kar 8 igralcev.

Crystal Palace in Southampton sta zadnje čase v dobri formi. Palace je pretekli krog prvakom ukradel točko, Southampton pa v prvem polčasu nadigral Volkove, a pogorel v drugem polčasu in izgubil z 2:3. Težko je napovedati zmagovalca tega obračuna.

Everton gostuje Newcastle United, ki je v zadnjem krogu presenetil Chelsea in zmagal z 1:0. Everton ni navdušil proti West Hamu, zato bo proti Srakam skušal popraviti vtis in vzeti tri točke. Kluba se nahajata na 11. in 12. mestu, oba s po 29 točkami. Z zmago bi se oba kluba malce približala prvi osmerici.

Manchester City je v prejšnem krogu remiziral s Crystal Palacom, a igral vrhunsko. Po besedah Pepa Guardiole je City naredil vse, razen zmagal. Tokrat jim v napoto stoji Sheffield United, presenečenje te sezone, s katerim so se srečali že konec decembra in zmagali z 2:0. Sheffield je na zadnji tekmi remiziral z Arsenalom in bo tudi tokrat želel ponagajati favoritom.

Ko sta se Arsenal in Chelsea merila nazadnje, je bil z 1:2 boljši Chelsea. Takrat je za Topničarje zadel Pierre-Emerick Aubameyang, ki je proti Crystal Palacu prejel rdeči karton. Arsenal je na Stamford Bridgu v ligi nazadnje zmagal oktobra 2011, od takrat pa nanizal en remi in šest porazov.

[Skupno: 1 Povprečje: 5]