Nov polom Manchester Uniteda, izjemna zmaga Southamptona

fokin-shite

Fenerbahce 2-1 (Ht: 1-0) MANCHESTER UNITED (Sow, Lens; Rooney)

Fenerbahce: Demirel; Ozbayrakli, Skrtel, Kjaer, Ali Kaldirim; Souza, Potuk (Neustadter 83), Topal; Lens, Sow (Koybasi 87), Sen (Emenike 68).

Mnachester United: De Gea; Darmian, Blind, Rojo, Shaw; Schneiderlin (Mata 46), Herrera; Rashford (Mkhitaryan 60), Pogba (Ibrahimovic 30), Martial; Rooney. Manchester

United je v Turčijo odhajal brez ne registriranega Schweinsteigerja (ni registriran za Evropo, za Premier Ligo je) poln upanja po novi zmagi v Evropi, kjer so ”rdeči vragi” pred dvema tednoma doma razbili prav včerajšnjega tekmeca – Fenerbahce.

Jose Mourinho je pred tekmo svojo ekipo opozarjal, da morajo pričakovati povsem drugačno tekmo in precej zahtevnejšo. Tega nasveta svojega trenerja igralci Manchester Uniteda več kot očitno niso ‘uslišali’, saj so domači povedli že ob koncu prve minute. Izjemno je zadel Moussa Sow, ki je zadel s ‘škarijcami’, obramba Uniteda je, na čelu z vratarjem De Geo, obstala. Zelo slab začetek Manchester Uniteda se je nadaljeval, v prvem delu je klub iz Manchestra deloval zmedeno, nezainteresirano, čemur priča podatek, da je četa Mourinha na vrata domačih sprožila vsega enkrat.

Takoj ob pričetku drugega dela je v igro vstopil igralec meseca oktobra v klubu – Juan Mata, ki je v zadnjih tednih v formi. Igra Manchester Uniteda je bila malce boljša, vendar tudi to ni bilo dovolj za izenačenje. Prav nasprotno, domači so se borili za vsako žogo in v 59. minuti povsem zasluženo prišli do vodstva z 2-0. Za Fener je iz prostega strela zadel Lens, ki je v Turčiji na posoji iz Sunderlanda.

”Rdeči vragi” se niso predali in napadli vsaj za točko in dve minuti pred koncem je prekrasno znižal Wayne Rooney, United je še napadal, a neuspešno. Varovanci Mourinha so zabeležili zaslužen poraz in posledičen zdrs na tretje mestu v skupini A.

Skupina A:

a-gorupa

penal
VIR: Southampton Twitter

SOUTHAMPTON 2-1 (Ht: 0-1) Inter (Og. Nagatomo, Van Dijk; Icardi)

Southampton: Forster, McQueen, Martina, Yoshida, Van Dijk ©, Romeu, Ward-Prowse, Hojberg, Rodriguez (Austin 59), Tadić (Davis 77), Redmond.

Inter: Handanović, Ranocchia, Miranda, Nagatomo, Gnoukouri (Melo 82), Perišić, Candreva (Biabiany 89), Medel (Eder 74), Banega, Icardi ©.

Včeraj je bila na sporedu ena izmed največjih tekem v zgodovini Southamptona, saj so navijači na takšno tekmo čakali veliko let. Še pred nekaj sezonami so se ‘Svetniki’ namreč nahajali v League One, tretjem razredu otoških tekmovanj. Atmosfera je bila na St. Mary’s Stadiumu temu primerna, stadion sicer ni bil povsem razprodan, saj navijači Interja niso povsem zapolnili svojega sektorja. V prvem delu smo spremljali zelo zanimivo predstavo, od katere je imel več Southampton. Inter je v prvem polčasu prikazal solidno predstavo in tudi povedel prek kapetana Maura Icardija, ki je zadel v 33. minuti.

‘Svetniki’ so takoj po prejetem zadetku napadli za izenačenje, imeli nekaj priložnosti, a je vselej sijajno posredoval ‘naš’ Samir Handanović. Tako je bilo tudi v 45. minuti, ko je ‘Sarma’ ubranil enajstmetrovko vezistu Southamptona Tadiću in tako je ob odmoru z minimalno prednostjo vodil Inter.

supa-supa-saints

V drugem delu so pritisk na vrata Handanovića nadaljevali domači, ki so v celotni tekmi sprožili kar 23 strelov. Pritisk čete Claudea Puela se je kaj hitro tudi obrestoval, saj je po predložku Romeuja zadel Van Dijk, ki v zadnjem času kaže izjemne predstave. Kljub zadetku je bilo več kot očitno, da si Southampton želi več, želja je bila pri domačih večja. Že pet minut po zadetku Van Dijka je žogo v svojo mrežo poslal Nagatomo in St. Mary’s Stadium se je razveselil vodstva. Zgodovinski večer za navijače Southamptonona je postal še toliko boljši ob zmagi njihovih ljubljencev.

Claude Puel je po tekmi dejal: ”Izjemno sem ponosen na svoje igralce, ki so prikazali izjemno predstavo od prve do zadnje minute. Vsi so garali na igrišču, bilo nam je lažje, saj so nas skozi celotno tekmo bodrili naši navijači.” Za konec pa je Puel še dodal: ‘‘To je izjemen večer za nas in za naše navijače, v tem trenutku morajo navijači uživati, to je eden izmed največjih večerov v zgodovini tega kluba!”

Skupina K:

f-group

Obe ekipi, ki letos nastopata v Ligi Evropa, nimata veliko časa za počitek. Manchester United že v nedeljo gostuje pri Swansea Cityju, Southampton pa prav tako v nedeljo gostuje na KCOM Stadiumu pri Hullu.