LIVERPOOL MANCHESTER CITY

Poročilo s tekme Liverpool – Manchester City

Derbi kroga, če ne, kar derbi sezone, se je le dobro končal, pa že ustvarja številne polemike. Roki Alexandra-Arnolda, prekršek De Bruyneja in še številne druge situacije v nejevoljo spravljajo ene in druge navijače, a na koncu je važen le rezultat in ta bolj razveseljuje domačine. Liverpool je namreč slavil s 3:1 in tako Meščanom pobegnil na visokih devet točk prednosti.

Tekma se je, tako kot vsaka na Anfieldu, pričela z znamenitim napevom You’ll never walk alone, nato pa smo slišali prvi sodniški pisk. Odločneje so vrata nasprotnika napadli igralci Manchester Cityja in že v peti minuti prvič resneje zapretili. Bernardo Silva je po desnem boku prodrl v kazenski prostor Liverpoola, Dejan Lovren mu je žogo izbil, ta se je od Silvine roke odbila naravnost v roko Trenta Alexandra-Arnolda, a piščalka Michaela Oliverja je, tudi po pregledu posnetka, ostala nema. Med tem ko so Meščani širili roke in se pritoževali pri glavnem sodniku, pa je na drugi strani Liverpool že pletel svoj napad. Žoga je z leve strani prišla v kazenski prostor, tam je Ilkay Gündogan neodločno žogo izbil naravnost v noge Fabinha, ki je s pravim projektilom premagal Claudia Brava in Redse popeljal v zgodnje vodstvo.

Fabinho je zgodaj razveselil tribune Anfielda. vir: Twitter

Le tri minute kasneje so gostje imeli veliko priložnost za izenačenje, predložek Kevina De Bruyneja je našel Raheema Sterlinga, ta je prišel do strela z glavo, a žogo poslal preko vratnice in si za poskus »prislužil« žvižge s tribun Anfielda. Šok gostov po prejetem zadetku še ni povsem minil, ko je Andy Robertson znova poslal nevaren predložek pred vrata Brava, žoga se je odbila od tal, na drugi strani jo je pričakal Mohamed Salah, ki jo je z natančnim strelom z glavo poslal v nebranjeni del mreže. Liverpool 2, Manchester City 0.

Vendar pa je bil kljub zgodnjemu zaostanku Manchester City tisti, ki je na igrišču vršil več pritiska na nasprotnikova vrata. V 24. minuti je nevarno streljal Sergio Agüero, z obrambo se je izkazal Alisson, pet minut kasneje pa se je celo tresla vratnica. V napadalno akcijo Meščanov se je vključil bočni branilec Angeliño, ki je sprožil proti vratom Redsov, njegov strel je nekoliko preusmeril Virgil van Dijk, a izkazalo se je, da ravno dovolj, da je žoga namesto v mreži po odboju od vratnice končala v kotu.

Tik pred iztekom polčasa pa je še enkrat več zapretil »egipčanski kralj« Salah, ki je prejel žogo na robu kazenskega prostora in streljal »s prve«, a je njegov nevaren poskus brez večjih težav obranil Claudio Bravo.

Na začetku drugega polčasa smo videli podobno zgodbo kot v prvem, Manchester City je odločno stopil proti vratom Liverpoola, a poti do mreže ni našel. So pa jo našli igralci Liverpoola, natančneje Sadio Mane, ki je v 51. minuti močan predložek Jordana Hendersona pretvoril v tretji zadetek domačih. Bravo je sicer bil blizu uspeha, a je bil strel Maneja premočan in tudi dotik čilskega vratarja ni bil dovolj, da bi Senegalcu preprečil veselje.

Visoka prednost Liverpoolčanov pa je nekoliko umirila napade gostov, ki so na trenutke delovali vdani v usodo. Še najprodornejši je bil Raheem Sterling, ki je ob žvižgih s tribun iskal pot do vrat, a brez uspeha. Varovanci Jurgena Kloppa so nato nekoliko umirili potek srečanja, kar pa se jim je kmalu maščevalo. V kazenskem prostoru je ob neodločni obrambi Liverpoola preigraval De Bruyne, na oddaljeni vratnici našel Bernarda Silvo, ki je žogo poslal za hrbet Alissona.

Gostje so nato zavzeto iskali še drugi zadetek, zopet je bil najbolj dejaven Sterling, ki je v eni izmed akcij v kazenskem prostoru znova nastreljal roko Alexandra-Arnolda, a tudi tokrat je, kljub protestom, sodniška piščalka ostala nema. Gostje si nato do konca tekme resnejših priložnosti niso več ustvarili, tako da je Liverpool brez večjih težav tri točke zadržal na Anfieldu.

[Skupno: 1 Povprečje: 1]