OSTALE NOVICE

Pregled 11. kroga Premier League

Pregled kroga št. 11

“Arsenal zanesljivo, City malce manj, se Mourinhu obeta konec?”

Mourinho končno, ali Klopp prvič? Je bilo največkrat zastavljeno vprašanje pred derbijem 11. kroga med Chelseajem in Liverpoolom. Na koncu so, po preobratu, slavili gostje iz Liverpoola in Jurgen Klopp je lahko nazdravil prvi prvenstveni zmagi. Domači so sicer že v zgodnji fazi tekme preko Ramiresa prešli v vodstvo, a so nato Redsi na krilih Coutinha (Brazilec je zabil dva izjemna gola) in Bentekeja, ki je v igro prišel kot zamenjava za Milnerja, prišli do treh zadetkov in zaslužene zmage. Ali je bila to zadnja Portugalčeva tekma na klopi Chelseaja bomo še videli, je pa danes FA udaril z novico, da Mourinho, zaradi rdečega kartona proti West Hamu, ne bo smel biti na klopi na naslednji tekmi proti Stoke Cityu.

Vir: thisisanfield

Mnogo bolje kot Chelseaju, pa kaže predstavnikoma iz severnega dela Londona, Arsenalu in Tottenhamu. Prvi so v soboto premagali Swansea, drugi pa v ponedeljek Aston Villo. Četa Arsena Wengerja je bila v prvem polčasu v Walesu slabši nasprotnik. Swansea je imel več od igre in si tudi priigral nekaj omembe vrednih priložnosti. Najlepšo je imel Gomis, ki je v situaciji 1 na 1 s Petrom Cechom preveč okleval in bil prepozen za konkreten zaključek, odlično je posredoval Bellerin. V drugem polčasu je Arsenal pokazal povsem drugačen obraz, mrežo Swanseaja je že v 49. minuti, po zanimivo izvedenem kotu, načel Giroud. Sporna situacija v 68. minuti in nedosojen prekršek nad Fabianskim, sta privedla do zvišanja prednosti Arsenala na 2-0, vse skupaj je izkoristil Koscielny. Piko na i zmagi Arsenala pa je dodal Joel Campbell, ki je šele prvič začel tekmo v Premier ligi. Tottenham je na drugi strani, brez večjih naporov, pričakovano premagal Aston Villo, kateri ni pomagal niti novi trener, Remi Garde, ki sicer še ni bil na klopi “levov”, ampak si je tekmo ogledal na tribuni.

Vir: dailymail

“Kaj, oziroma kdo je kriv za strelsko sušo naših ljubljencev? So se po tekmi s Crystal Palacom spraševali navijači Manchester Uniteda, le ta namreč traja že več kot 5 ur! “Rdeči vragi” so namreč že tretjič zapored remizirali z 0-0 in se tako vrhu lestvice oddaljili za 4 točke. V razlagah, zakaj je tako, pa strokovnjaki največkrat s prstom pokažejo na napad Manchester Uniteda. Razumljivo, Wayne Rooney že celo sezono milo rečeno niha v formi, Martial je po atomskem začetku v zadnjih krogih pozabil, kako je zabijati v Premier ligi, drugih resnih napadalnih opcij pa Louis Van Gaal roko na srce nima. Kaj točno gre narobe ne ve nihče, a dejstvo je, da če želi resno računati na borbo za naslov, bo moral Louis Van Gaal nekaj močno spremeniti.

Povsem drugačno ozračje pa vlada na drugi strani Manchestra. City je znova prišel do zmage, tokrat je četa Manuela Pellegrinija odpravila Norwich. Mnogi so pričakovali, da bodo “meščani” z lahkoto vpisali 3 točke, a temu ni bilo tako. Odpor “kanarčkov” je šele v 89. minuti, iz enajstmetrovke, strl Yaya Toure. Manchester City tako s 25 točkami ostaja na prvem mestu, točkovno izenačen z Arsenalom.

Vir: zimbio
Vir: zimbio

Za prijetno presenečenje je poskrbel Watford, ki je na Vicarage Roadu, kot prvi v sezoni, doma premagal West Ham. Z dvema zadetkoma je zablestel Odion Ighalo, ki se je povzpel na drugo mesto lestvice strelcev, na kateri še vedno kraljuje Jamie Vardy. Hitronogi anglež je bil pri zmagi Leicesterja strelec tretjega zadetka in ima tako na svojem kontu že neverjetnih 11 zadetkov.
Nedeljsko dogajanje nam je ponudilo dva pričakovano razpleta. Everton je visoko, s kar 6-2, odpravil Sunderland. Hat-trick je zabil Kone, kar mu je po tekmi, poleg naziva “MOTM”, prineslo še 1-letno podaljšanje pogodbe. Southampton je prav tako brez večjih težav premagal Bournemouth, ki je brez svojega glavnega napadalca, Calluma Wilsona, povsem druga ekipa.

Naslednji teden se Premier liga že nadaljuje. Začetek 12. kroga v Bournemouthu, kamor prihaja Newcastle. Derbi kroga pa na Emirates Stadiumu, Arsenal se bo v severnolondonskem derbiju pomeril s Tottenhamom.

CHELSEA 1:3 LIVERPOOL
Strelci: Ramires 4′; Coutinho 45′, 74′, Benteke 83′.

CRYSTAL PALACE 0:0 MANCHESTER UNITED