OSTALE NOVICE

Pregled 12. kroga Premier lige

Pregled 12. kroga Premier lige.

Uspešen debi Remija Garda, prvi poraz Kloppa, nadaljevanje izjemne serije Jamieja Vardyja,…to in še marsikaj nam je ponudil 12. krog.

Vir: facebook

Pa naj se za začetek dotaknemo severno-londonskega derbija, tekme, ki je ta vikend požela največ medijske pozornosti. Na Emirates Stadiumu smo spremljali kopijo lanskega derbija na istem prizorišču, Tottenham je povedel, a je nato Arsenal po veliko zapravljenih priložnostih le prišel do zadetka, kot “golden sub” se je izkazal Kieran Gibbs. V prvem polčasu je bolje začel Arsenal, a si omembe vrednih priložnosti ni uspel pripraviti. Nato pa minute gostov iz White Hart Lana in hladen tuš za domače. Lepa globinska podaja Dannyja Rosa, slabo pokrivanje Koscielnyja, kar je odprlo veliko manevrskega prostora Harryju Kaneu, ki ga je angleški napadalec s pridom izkoristil in rutinirano poslal žogo za hrbet Petra Cecha. V drugem polčasu so topničarji pritisnili na plin in bili nevarni predvsem po predložkih Mesuta Ozila. Enega od teh je izkoristil Gibbs, ki je v igro vstopil le nekaj minut prej, in tako postavil končnih 1-1. Po tekmi oba trenerja nista bila preveč razočarana. Arsene Wenger je pojasnil, da v prvem polčasu igra ni stekla predvsem zaradi slabega počutja Santija Cazorle, ki je bil med polčasom tudi zamenjan. Mauricio Pochettino pa je svoje igralce pohvalil in dejal, da je nad karakterjom ter igro svojih varovancev zelo vesel.

Vir: mirror
Vir: mirror

Drugi dve nedeljski tekmi sta prinesli dva presenetljiva rezultata. Igralci Aston Ville so svojemu novemu strategu Remiju Gardu v debiju na klopi levov prinesli lepo presenečenje, remi proti prvi ekipi lige. Domači si skozi celotno srečanje niso pripravili niti ene resne priložnosti, a je na drugi strani Manchester City zapravil vse, kar se je zapraviti dalo, nekaj krat pa se je izkazal tudi domači vratar Guzan. Omeniti gre še povratek Fabiana Delpha na Villa Park, kjer ga domači navijači niso sprejeli ravno odprtih rok. Bivši član Aston Ville je bil po vstopu v igro vseskozi izžvižgan, gledalci pa so nekajkrat ob njegovih dotikih z žogo tudi komično posnemali zvok kače. Zakaj, mislim, da vsi vemo.

V nasprotju z Gardom pa nič kaj zadovoljen po tekmi ni bil strateg Liverpoola Jurgen Klopp. Ta je namreč vpisal prvi poraz odkar sedi na klopi “Redsev”. Na Anfieldu je presenetil Crystal Palace. Orle je v vodstvo popeljal Bolasie. Njegov zadetek je tik pred koncem prvega polčasa, po iznajdljivi podaji Lallane, izničil Coutinho, a to domačim ni pomagalo. V drugem polčasu so zapravili kopico lepih priložnosti, kar je v 82. minuti po zmedi v kazenskem prostoru kaznoval Dann. Crystal Palace je z zmago tudi prehitel Liverpool na premierligaški lestvici, orli so sedaj 8., Liverpool pa 10.
“Nova tekma, stara forma” je stavek, ki bi najbolje povzel to, kar se trenutno dogaja s Chelseajem. Od varovancev Joseja Mourinha je bil tokrat boljši Stoke City, edini zadetek na tekmi je zabil Arnautović. Londonski modri so tako po novi ničli le še tri točke oddaljeni od mest, ki vodijo v drugo angleško ligo. Fascinatna pa je primerjava točkovnega izkupička Chelseaja iz letošnje in lanske sezone. “Bluesi” so v tem času lani imeli neverjetnih 21 točk več, prejeli pa le 11 zadetkov, kar je za več kot pol manj od letos. Da bi se Chelsea do zadnjega boril za obstanek v ligi vseeno po našem mnenju ne gre pričakovati in, ker vsi vemo, da se Roman Abramovič z mesti v drugi polovici lestvice ne bo zadovoljil, bi znale biti službe nekaterih ogrožene.

Vir: zimbio
Vir: zimbio

Neverjetni seriji Jamieja Vardyja ni in ni videti konca. Le ta je namreč zabil že na deveti tekmi zapored, hkrati tudi odločilen gol za svoj Leicester pri zmagi nad Watfordom z 2-1, in s tem postal prvi anglež, ki je zabil na devetih tekmih v Premier ligi zapored. Angleškemu napadalcu, ki se je v zadnjih sezonah iz amaterskih lig do Premier lige dvignil, kot feniks iz pepela, tako manjka le še en zadetek do izenačitve rekorda Ruuda Van Nistelrooya. Nizozemcu je za Manchester United uspelo zabiti na desetih zaporednih tekmah.
Medtem ko Jamie Vardy nadaljuje izjemno serijo doseganja zadetkov, pa so na drugi strani rdeči vragi le prekinili negativno serijo brez zadetkov. Proti West Bromwich Albionu je svoj prvenec dosegel Lingard, Juan Mata pa je bil v 90. minuti uspešen iz enajstmetrovke. Zadetka v drugem polčasu sta Unitedu prinesla sila pomembne tri točke, s katerimi spet diha za ovratnik Cityju, Arsenalu in Leicesterju.

Tekma med West Hamom in Evertonom, ki se je končala z 1:1, sama po sebi ni ponudila “nogometni višek”, a jo velja omeniti predvsem zato, ker je za domače terjala hud davek. Poškodoval se je namreč, po mnenju mnogih, letos najboljši igralec West Hama Dimitri Payet, ki bo iz zelenic odstoten za najmanj 3 mesece.
Iz cone izpada se je po zmagi nad Borunemouthom dvignil Newcastle. “Srake” so na gostovanju slavile prvič po januarju 2015. V coni izpada se trenutno nahajajo Bournemouth, Sunderland in Aston Villa, ki pa je pokazala, da jo z novim trenerjem nikakor ne gre odpisati.

Naslednji vikend sledi reprezentančni premor, Anglija bo igrala dve atraktivni prijateljski tekmi, za našo Slovenijo pa so na sporedu dodatne kvalifikacije za EP 2016 proti Ukrajini. Premier liga se tako s 13. krogom vrača šele čez dva tedna.

AFC Bournemouth 0 – 1 Newcastle United

Strelec: Perez 27′.

Leicester City 2 – 1 Watford

Strelci: Kante 53′, Vardy 65′; Deeney 76′.

Manchester United 2 – 0 West Bromwich Albion

Strelca: Lingard 52′, Mata 90′.

Norwich City 1 – 0 Swansea City

Strelec: Howson 70′.