OSTALE NOVICE

Pregled 8. kroga Premier League

Za nami je 8. premierligaški krog, ki je prinesel tudi prve trenerske žrtve. Po slabih rezultatih v začetku nove sezone sta delo izgubila Brendan Rodgers (Liverpool) in Dick Advocaat (Sunderland).

Pa naj se za začetek dotaknemo obeh derbijev, ki sta bila na sporedu v nedeljo. Everton je ob 14:30 na svojem Goodisonu pričakal Liverpool v ti. The Merseyside derbiju. Tekma polna naboja, čustev in napetosti z obeh strani nam je postregla z golom na vsaki strani. Goste je v 42. minuti v vodstvo popeljal Danny Ings, a je le nekaj minut za tem izenačil Lukaku, po veliki napaki Emreja Cana, ki žoge ni uspel pravilno izbiti. Še kot zanimivost, Romelu Lukaku, je v lanski sezoni na 36 premierligaških tekmah zabil 10 zadetkov, letos ima na svojem kontu, po le 8 odigranih tekmah že 5 zadetkov, kar priča, da se belgijski napadalec počasi spet vrača v staro formo.

Drugi nedeljski derbi, med dvema najuspešnejšima premierligašema, je pripadel topničarjem. Četa Arsena Wengerja je po atomskem začetku, v 20. minuti je na semaforju že pisalo končnih 3-0, tekmo uspela umiriti in varno pripeljati do konca. Blestela sta predvsem Sanchez, ki je v zadnjih 3 tekmah dosegel neverjetnih 6 zadetkov in s tem dokazal, da je za igro spet optimalno pripravljen, ter letos močno kritizirani Mesut Ozil. Čilenec je dosegel dva imenitna zadetka, omenjeni Nemec pa je golu dodal še asistenco. Martial je sicer v zaključku prvega polčasa na nogi imel priložnost za znižanje in vrnitev v tekmo, a je z izjemnim posredovanjem razčistil Čech. Zmaga topničarjev bi lahko bila še višja, a Ramsey in Chamberlain svojih priložnosti nista uspela izkoristiti. Ekipi imata tako po 8 krogih 16 točk, a je Arsenal zahvaljujoč boljši gol razliki drugi, Manchester United pa tretji.

a_aguero_300x300
Vir: espndeportes

Kako se v slogu prekine niz dveh zaporednih porazov je na svojem Etihadu demonstriral Manchester City. Meščani so kljub zaostanku proti Newcastlu z 0-1, v nadaljevanju srakam “natrosili” kar 6 zadetkov. Svojevrsten strelski šov pa je (spet) imel Sergio Kun Aguero, ki je v le 66 minutah, kolikor jih je preživel na igrišču, dosegel kar 5 zadetkov.

Zmagi sta dosegla tudi oba največja hita začetka letošnje sezone. Crystal Palace je doma ugnal West Bromwich Albion, spet je blestel Cabaye, Leicester City pa je v gosteh ugnal Norwich City. V začetni postavi lisic presenetljivo ni bilo Riyada Mahreza, razlog za njegovo odsotnost pa ni uradno znan. Omeniti velja še nov zadetek Jamieja Vardyja, ki je s sedmimi goli tudi najboljši strelec letošnje sezone. Kluba iz Newcastla, Newcastle United in Sunderland, še naprej ostaja edini ekipi brez zmage. Srake so, kot smo že prej omenili, debakel doživele na Etihadu, Sunderland pa je doma proti West Hamu prišel do zlate vredne točke.

Premier-League-3pm-kick-offs
Vir: mirror

V dvoboju med Swanseajem in Tottenhamom, ki zaradi istega termina kot tekma Arsenal-Manchester United, ni bil deležen tolikšne medijske pozornosti, smo videli kar nekaj akcije in 4 zadetke. Kljub temu, da je Swansea dvakrat vodil, so se Spursi obakrat vrnili. Dvakrat je iz prostega strela zabil Eriksen. Danec se lahko pohvali s kar štirimi zaporednimi goli iz prostih strelov. Neslaven dosežek pa je uspel Harryju Kaneju, ki je postal prvi nogometaš v zgodovini Premier lige, z vsaj enim avtogolom v 3 zaporednih sezonah.

Naslednji vikend je, vsaj kar se tiče Premier lige, premor, saj na vrsto spet prihaja reprezentančni nogomet. Angleška izbrana vrsta se bo pomerila z Estonijo in Litvo, medtem ko bo četa Srečka Katanca preboj v dodatne kvalifikacije iskala proti Litvi in San Marinu.

CRYSTAL PALACE 2:0 WEST BROMWCIH ALBION

Strelca: Bolasie 68′, Cabaye 89′.

AFC BOURNEMOUTH 1:1 WATFORD

Strelca: Murray 28′, Ighalo 45′.

ASTON VILLA 0:1 STOKE CITY

Strelec: Arnautović 55′.

MANCHESTER CITY 6:1 NEWCASTLE UNITED

Strelci: Aguero 42′, 49′, 51′, 60′, 62′, Kevin de Bruyne 54′, Mitrović 18′.