CHELSEA OSTALI KLUBI

Sheffield do premierne zmage, Mount utišal Mourinha

Tokratna nedelja je ljubiteljem Premier League ponudila le dve tekmi. Chelsea je doma gostil Leicester in znova ni prišel do zmage (1 : 1), kar pa je uspelo Sheffield Unitedu, ki je ugnal Crystal Palace (1 : 0).

Nogometaši Franka Lamparda so srečanje začeli sanjsko. Mladi Mason Mount je izkoristil napako Wilfrieda Ndidija in z zelo natančnim zadetkom prišel do prvenca v angleškem prvenstvu. S tem je vsaj nekoliko zaprl usta kritikom, ki so kritizirali njegovo predstavo izpred tedna dni proti rdečim vragom. Takrat je bil posebej glasen Jose Mourinho. Leicester City je do konca prvega dela zmogel vsega en strel, kar pa se je spremenilo v drugem polčasu, ko so lisice zaigrale bistveno napadalneje. To se jim je obrestovalo v 67. minuti, ko je napako iz sedme minute popravil Ndidi. Nigerijec je izkoristil lepo podajo Jamesa Maddisona iz kota. Do konca tekme domači niso več uspeli priti do zadetka. Po dveh krogih imajo na svojem kontu le točko, medtem ko je Leicester pri dveh.

Na drugi tekmi je Sheffield United po zadetku Johna Lundstrama prišel do prve zmage po povratku med elito. 25-letnemu Liverpoolčanu je danes uspelo nekaj zelo redko videnega. Postal je namreč nogometaš z zadetkom v vseh štirih profesionalnih nivojih angleškega nogometa.