PREMIER LEAGUE

Sheffield United dve točki od Lige Prvakov

Po odigranem 26. krogu ima Sheffield United dve točki manj kot četrtouvrščeni Chelsea, ki ima tekmo manj.

Sheffield United je na domačem igrišču pričakal 16. Bournemouth, ki je po dveh zaporednih zmagah v Premier ligi doživel poraz. Gostje so v obračun krenili boljše in po zgrešenem prvem poskusu je v drugo zadel Callum Wilson ter Bournemouth popeljal v vodstvo z 0:1. Domači so kmalu vrnili udarec, a je strel Billyja Sharpa poletel tesno ob desni vratnici gola Aarona Ramsdaleja. Ob koncu polčasa so domači močno oblegali gostujoča vrata. Dva strela so gostje blokirali, a je odbitek drugega strela v gol pospravil Billy Sharp ter izid izenačil na 1:1.

Na sredini drugega polčasa je zapretil Ryan Fraser, ki je lepo prodrl s strani in sprožil ob desno vratnico, a se je s fantastično obrambo izkazal domači vratar Dean Henderson. V 84. minuti je Lys Mousset lepo našel osamljenega Johna Lundstrama v kazenskem prostoru, slednjemu ni bilo težko žoge pospraviti v desni spodnji kot in Sheffield United se je veselil zmage z 2:1. Sheffiled, novinec v Premier ligi, tako s tekmo več za četrtouvrščenim Chelseajem zaostaja zgolj dve točki. Če bodo nadaljevali v takem stilu bodo v naslednji sezoni na Bramall Laneu spremljali tudi Evropska tekmovanja.