LIVERPOOL MANCHESTER CITY MANCHESTER UNITED OSTALI KLUBI

Super Sunday v pravem pomenu besede

Današnja nedelja je bila za navijače na Otoku pravi praznik. V zgodnjih popoldanskih urah sta nedeljski spored otvorila Southampton in Arsenal, ki sta se razšla z neodločenim izidom 1:1.

vir: twitter

Sledlil je Merseyside derbi, ki v mestu Beatlov pomeni ogromno. Tokratni obračun je bil odigran na kultnem Anfieldu, ki je bil, tako kot vedno, zapolnjen do zadnjega kotička. Domače navijače je v delirij spravil Mohamed Salah, ki je svoji beri golov dodal še enega. Z individualno kvaliteto je iz igre vrgel gostujočo obrambo in z levico žogo poslal v nebranjeni del gola vratarja Pickforda, ki je bil ob Egipčanovem strelu brez moči. Ob koncu polčasa je imel veliko priložnost še Sadio Mane, ki pa je izbral najslabšo možno odločitev in namesto podaje osamljenim soigralcem žogo poslal mimo gola.

Evertonovi nogometaši so bili skozi celotno tekmo brez prave ideje in vratom Simona Mignoleta niso predstavljali nobene grožnje. Kljub temu pa so v zaključku tekme prejeli darilo v obliki najstrožnje kazni, ko je Dejan Lovren nespretno posredoval v kazenskem prostoru, kar je s pridom izkoristil mladi Calvert-Lewin. Odgovornost je nase prevzel Evertonov izgubljeni sin Wayne Rooney, ki je po petanjstih letih zadel prvi gol svojim največjim rivalom v dresu Evertona. Rooney, ki ostaja najmlajši nogometaš, ki je kadarkoli zaigral na liverpoolskem derbiju, je tako poskrbel za delitev točk na Anfieldu.

Vendar pa nedeljskega dogajanja še zdaleč ni bilo konec, saj nas je čakala še bitka za Manchester. Bitka med vodilnima ekipama Premier lige, ki so jo z izjemo štirih nesrečnic prenašali v vseh državah sveta. Za šok na Teatru sanj je poskrbel David Silva, ki je po podaji iz kota izkoristil zmedo v domači obrambi. Četa Joseja Mourinha je odgovorila ekspresno hitro in še pred koncem polčasa je po hudi napaki Otamendija in Delpha izenačil Marcus Rashford. Končni izid tekme je v 54. minuti postavil Nicolas Otamendi, ki je očitno v dobri strelski formi, saj je zadel že na drugi zaporedni prvenstveni tekmi.

Manchester City, ki ima v letošnji sezoni že 14 zaporednih zmag, je prednost povišal na gromozanskih 11 točk. Naslednji krog v tem natrpanem decembrskem sporedu bo odigran že v torek in sredo.