ARSENAL

Barcelona ja danes še drugič ugnala Arsenal, ki tako zopet ne bo napredoval v četrtino finala Lige Prvakov. V tem delu tekmovanja bodo tako letos Angleži imeli le enega predstavnika in sicer Manchester City, ki je bil v osmini finala boljši od kijevskega Dinama.

Topničarji so v današnjo tekmo vstopili na presenetljivo dober način, v prvih minutah srečanja imeli celo več priložnosti od domačinov, ki pa jih niso znali izkoristiti. V 18. minuti je za zapravljene priložnosti sledila kazen. Napako Arsenala na sredini igrišča je kaznoval Neymar, ki je s strelom v spodnji desni kot vratarja Ospine rutinirano zabil za 1:0.
V drugem polčasu je Arsenal preko Elnenyja prišel nazaj v igro, Egipčan je lepo meril iz kakšnih 20 metrov. Zadnje upe Arsena Wengerja pa je z neverjetnim volejem v 65. minuti pokopal Luis Suarez. Piko na i zmagi Kataloncev je v 88. minuti postavil Messi, za končnih 3:1.

Jutri pa ne pozabite še na povratne tekme osmine finala Lige Europa. Tottenham bo doma lovil tri gole zaostanka proti Borusii iz Dortmunda, v večnem derbiju na Old Traffordu pa bo Manchester United gostil Liverpool.