MANCHESTER CITY

Končana je povratna tekma 1/8 finala Lige prvakov med Manchester Cityjem in Dynamo Kievom. Domačini iz Manchestra so na prvem dvoboju teh dveh ekip v Ukrajini slavili z 1:3 in si posledično pred današnjim obračunom zagotovilo zelo dober rezultat za napredovanje. Današnjo tekmo pa so nekoliko boljše odprli gostje. Manchester City namreč v prvem polčasu ni niti enkrat streljal v okvir vrat, imeli pa so tudi slabšo posest žoge od Ukrajincev. Navkljub temu, pa je domače navijače bolj kot sama igra njihovih varovancev zaskrbela nova poškodba prvega branilca Vincenta Kompanyja, ki se je poškodoval že kaj kmalu po začetnem žvižgu sodnika Hategana. Kot vse kaže, pa sreča tokrat res ni bila na strani Manuela Pellegrinija, saj je bil le slabih petnajst minut kasneje, v 24. minuti prisiljen opraviti novo menjavo. Poškodoval se je namreč še drugi branilec iz začetne enajsterice Nicolas Otamendi. V igro sta že v prvem polčasu vstopila Mangala in Demichelis. Kasneje, v drugem delu so prav tako kot v prvih 45. minutah več od igre kazali gostje, kar pričajo tudi statistični podatki. Navkljub temu, pa so si zrelejše priložnosti uspeli pripraviti “Meščani”. Najbližje zadetku so bili domači v 61. minuti, ko je Navas zadel vratnico. Tekma, ki je na koncu ponudila bore malo priložnosti se je po zadnjem sodniškem žvižgu končala brez zadetkov. Kar pomeni, da se v naslednjo fazo tekmovanja, s skupnim izidom 3:1 seli angleški predstavnik Manchester City.

Začetni enajsterici:
Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Otamendi, Clichy, Fernando, Toure, Fernandinho, Navas, Silva, Aguero.

Dynamo Kyiv: Shovkovskiy, Antunes, Dragovic, Vida, Khacheridi, Miguel Veloso, Garmash, Gusev, Buyalskiy, Yarmolenko, Teodorczyk.