FOKUS OSTALE NOVICE OSTALI KLUBI

Mineva natanko 11 let od nepozabne tekme med Portsmouthom in Milanon. Angleži so tretjem krogu pokala UEFE proti slovitemu tekmecu vodili že z 2:0, a je rdeče-črnim v izdihljajih uspelo izenačiti, kar je pomenilo izpad domače zasedbe.

Portsmouth: James, Johnson, Kaboul, Distin, Belhadj, Little (Mvuemba 66), Diop, Hughes, Traore, Crouch, Kanu (Davis 81).
AC Milan: Dida, Zambrotta, Favalli, Senderos, Antonini, Gattuso (Seedorf 65), Emerson, Flamini, Kaka (Alexandre Pato 74), Inzaghi, Ševčenko (Ronaldinho 74).

Strelci: Kaboul 62., Kanu 73.; Ronaldinho 84., Inzaghi 92.

Na Fratton Parku je prvič eksplodiralo v 62. minuti, ko je z glavo vratarja Dido ugnal Younes Kaboul. Dobrih deset minut kasneje je bila prednost ‘Pompeyjev’ še višja, ko je z bližina mrežo Milana zatresel še legendarni Nwakwo Kanu. Vse je kazalo na zmago domače zasedbe, a je Carlo Ancelotti kmalu po drugem zadetku potegnil asa iz rokava – nerazpoloženega Andreja Ševčenka je zamenjal legendarni Ronaldinho.

Izjemni Brazilec je v 84. minuti izvedel neverjetni prosti strel, s katerim je poskrbel za znižanje. Do konca tekme je obramba Portsmoutha trpela, a se je nekako uspela braniti. Vse do 92. minute. Visoko podajo v osrčje domačega kazenskega prostora je sprejel Filippo Inzaghi, ki je v svojem slogu dosegel zadetek za 2:2.

Skupino E, v kateri je tedaj še nastopalo pet ekip, moštva pa so se med seboj pomerila samo enkrat, je Milan končal na drugem mestu, Portsmouth pa je bil četrti.

Zadetek Ronaldinha. Foto: Twitter