LIVERPOOL MANCHESTER UNITED

Četrtek je dan, ko na evropskih prizoriščih pride na vrsto Liga Europa, ki je tokrat postregla s kar nekaj zanimivimi obračuni. Že ob 19h je Tottenham na zahtevnem gostovanju pri dortmundski Borusii izgubil s 3:0, pred nekaj minutami pa se je končal še, vsaj za ljubitelje angleškega nogometa, vrhunec večera. Liverpool je namreč doma gostil rdeče vrage.

vir: liverpool twitter

Tekma na Anfieldu se je začela povsem po željah domačih, ki so že od prve minute igre narekovali tempo in bili bistveno nevarnejši. Terensko premoč so Redsi kronali v 20. minuti. Depay je na robu kazenskega prostora storil nespameten prekršek, sodnik Carlos Velasco pa je brez obotavljanja pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo izvedel Daniel Sturridge. Niti prvi zadetek na srečanju pa ni spremenil poteka igre, saj je tempo še naprej narekoval Liverpool. Čez nekaj minut bi lahko vodstvo povišal Coutinho, a je bil Brazilec iz neposredne bližine premalo odločen, odlično pa je posredoval De Gea. Pri gostih iz Old Trafforda je pešala povsem obramba, ki si je pred koncem prvega polčasa privoščila še eno veliko napako, katere pa strelec prvega zadetka Sturridge ni znal izkoristiti.

Tudi v drugem delu igre nič novega. Četa Jurgena Kloppa je še naprej narekovala tempo igre in bila bistveno nevarnejša. V 73. minuti je Henderson podal v kazenski prostor, katastrofalno je posredoval Carrick, ki je žogo odbil naravnost na nogo Lallani, ta pa jo je le podaljšal do Firmina, ki mu ni bilo težko zabiti za 2:0. V zadnjih 15 minutah so Redsi še nekajkrat zapretili, a se je venomer izkazal David De Gea, ki ga lahko danes označimo kot edino svetlo točko Manchester Uniteda. V zaključku tekme so si svojo edino pravo priložnost na srečanju priigrali tudi rdeči vragi, a je Fellaini z glavo meril mimo vrat domačih.

United bo tako na povratni tekmi lovil dva zadetka zaostanka in se bo moral za napredovanje še sakramensko potruditi, saj so Liverpoolčani danes pokazali izjemno zbrano in učinkovito igro. Prav tako težko delo pa doma čaka tudi Tottenham, ki je danes, kot smo že omenili, izgubil na Signal Iduna Parku proti takmajšnji Borusii s kar 3:0. Vsa povratna srečanja Lige Europa so na sporedu že naslednji četrtek.