CHELSEA

vir: chelsea twitter

Na Stamford Bridgeu smo že od začetnih minut spremljali bistveno bolj odprto tekmo kot smo na začetku pričakovali. Prvi je poskusil Chelsea, a je strel Coste iz roba kazenskega prostora uspešno zaustavil vratar gostov Trapp. Nato so na vrsto prišle minute Parižanov, ki so terensko premoč kronali v 17. minuti. Ibrahimovic je z ostro podajo lepo najdel Rabiota, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko zadeti za 0:1. PSG se je od tega trenutka dalje pričakovano še bolj posvetil obrambi. Chelsea je imel v drugem delu prvega polčasa žogo več v nogah, in bil hkrati tudi bolj nevaren za gol nasprotnika. V 26. minuti je sledila hitra akcija domačih, Diego Costa si je žogo mojstrsko preigral med nogama in tako iz igre vrgel Thiaga Silvo, nato pa s strelom potleh v spodnji desni kot vratarja Trappa, postavil rezultat polčasa 1:1.

V nadaljevanju so domači krenili po nov zadetek, ki bi jim prinesel vsaj podaljške. Gol gostov je najbolj ogrozil Willian, ki je po samostojnem prodoru močno streljal, Trapp pa je žogo uspel le odbiti naravnost na nogo Hazarda, kateremu pa iz sicer zahtevnega položaja ni uspelo natančneje meriti. V 60. minuti je za enega ključnih trenutkov tekme poskrbel Diego Costa, ki je očitno staknil poškodbo tako, da tekme ni mogel nadaljevati, zamenjal ga je mladi Traore. Četa Guusa Hiddinka v nadaljevanju brez svojega prvega napadalca še zdaleč ni bila tako nevarna, vse skupaj pa je s pridom izkoristil PSG, ki se je lahko osredotočil na bistveno bolj ofenzivno igro. Le sedem minut po odhodu Diega Coste iz igre je PSG izpeljal čudovito akcijo, napako enega od gostujočih igralcev je izkoristil Motta, čigar izjemno podajo v prazen prostor je Di Maria preusmeril pred gol Courtoisa, kjer se je najbolje znajdel Ibrahimovic in zabil za 1:2, kot se je na koncu izkazalo tudi rezultat tekme. Chelsea je v zadnjih 20 minut krenil s kar tremi goli zaostanka, a si večjih priložnosti ni uspel pripraviti.

Parižani napredujejo v četrtino finala in so tako že drugo leto zapored prav iz te faze tekmovanja izločili Chelsea. Jutri pa ne pozabite na Ligo Europa, tudi s premierligaškim derbijem med Liverpoolom in Manchester Unitedom.