OSTALE NOVICE

Wagner: “Jon je odigral izjemno”

Pregled slovenskih nastopov v preteklem tednu začenjamo v FA pokalu. Jon Gorenc-Stanković je s svojim Huddersfield Townom gostoval pri tretjeligašu Rochdalu in slavil z 0:4. Ob gladki zmagi je svoj delež h »clean-sheetu« prispeval tudi Ihančan, ki je v osrčju obrambe odigral vseh 90 minut.

vir: Huddersfield Examiner

Pohvalil ga je tudi trener Huddersfielda David Wagner, ki je dejal: »Jon je bil izjemen v težkih pogojih za igro. Zelo dobro je, da imamo toliko izbire na položaju centralnega branilca.« S svojo predstavo in rezultatom je bil zadovoljen tudi Gorenc-Stanković, ki je na Instagramu zapisal: »Odličen dan! Najprej zmaga in napredovanje v FA pokalu nato pa še 3. mesto Slovenije na Svetovnem prvenstvu v rokometu.« V naslednjem krogu Jona in soigralce čaka veliki Manchester City.

Na Škotskem je Heart of Midlothian, pri katerem si po novem kruh služi Andraž Struna, najprej slavil v pokalu, nato pa izgubil v prvenstvu. V sredo so na ponovljeni tekmi pred več kot 10.000 gledalci s 4:2 po podaljških izločili Raith iz druge lige in si priborili mestni derbi s Hibernianom v naslednjem kolu. V prvenstvu pa jih je nato gladko s 4:0 premagal vodilni Celtic. Vseeno so ohranili solidno 4. mesto na prvenstveni lestvici, ki jim teoretično lahko prinese evropske tekme. Pirančan je na prvi tekmi igral do 91. minute, ko naj bi se lažje poškodoval in zaradi tega izpustil dvoboj s Celticom.

Dober teden ima za sabo mlada ekipa Derby Countryja, za katero igra Timi Max Elšnik. Najprej so v Premier League Cupu, pokalu za U23 ekipe prvo- in drugoligašev, slavili prvič po 10 tekmah. Manchester City je padel z 1:3, nato pa so še osvojili točko v prvenstvu. Toda točka proti Readingu ni bila običajna, mladi Ovni so namreč zaostajali z 2:0 in 3:2, nato pa ujeli pozitiven izid v 96. minuti. Elšnik je na prvi tekmi igral do 64. minute, tudi na drugi je bil v začetni postavi, zapisnik tekme pa v času pisanja še ni bil dostopen, tako da ne moremo zapisati končne minutaže.

Tako kot mladci Derbyja so serijo – le da pozitivno – prekinili tudi upi Swanseaja, pri katerih brani Gregor Zabret. Po 10 zaporednih zmagah so v ¼ finalu pokala Checkatrade remizirali s (članskim) Coventryjem in izpadli po streljanju enajstmetrovk. Zabret je tekmo spremljal s klopi, priložnost pa je dobil v prvenstvu. Mladi Labodi so sicer izgubili še drugič, tokrat z 2:1, toda kljub temu da jih je ugnal prvi zasledovalec na lestvici Fulham, imajo še vedno težko ulovljivih 10 točk prednosti na lestvici 2. divizije mladinske Premier League.