MANCHESTER UNITED OSTALE NOVICE OSTALI KLUBI

Zmaga Southamptona, spodrsljaj Uniteda!

Ta teden se je na otoku dogajalo veliko, poleg vseh tekem v sedmem krogu Championshipa se je začela tudi Liga Prvakov in Liga Evropa, v kateri letos nastopata Southampton in Manchester United.

FT: Feynoord 1-0 (0-0) MANCHESTER UNITED

Feyenoord: Jones, Karsdorp (Nieuwkoop 90), Botteghin, Van der Heijden, Kongolo, El Ahmadi, Kuyt (c), Vilhena, Berghuis (Basacikoglu 68), Jorgensen, Toornstra. Subs not used: Hansson, Woudenberg, Vejinovic, Tapia, Kramer.

Manchester United: De Gea; Darmian, Bailly, Smalling (c), Rojo; Schneiderlin, Herrera; Mata (Young 63), Pogba, Martial (Memphis 63); Rashford (Ibrahimovic 63). Subs not used: Romero, Fosu-Mensah, Carrick, Fellaini.

Football Soccer - Feyenoord v Manchester United - UEFA Europa League Group Stage - Group A - De Kuip Stadium, Rotterdam, Netherlands - 15/9/16 Manchester United's Paul Pogba  Action Images via Reuters / Matthew Childs Livepic EDITORIAL USE ONLY.@@2016-09-15T184745Z_116966865_MT1ACI14611264_RTRMADP_3_SOCCER-EUROPA-FND-MNU.JPG

‘Rdeči vragi’ so letos po besedah Mourinha Ligo Evropa vzeli skrajno resno in odpotovali v Rotterdam z jasnim ciljem – premagati Feyenoord. Portugalski strateg je povsem pričakovano odpočil nekatere igralce, Rooney in Valenica sta ostala na otoku, v začetni postavi pa se je znašlo nekaj rezervistov (Rojo, Darmian, Schneiderlin..), Mourinho je napravil osem sprememb.

europa-1
vir: Twitter

Tekmo je malce bolje začela domača ekipa, ki je zapretila po strelu bivšega člana Watforda Stevena Berghuisa, vendar je solidno posredoval De Gea. Nato je manjšo pobudo v igri prevzel United, ki je bil nevaren po strelu Martiala v 24. minuti, do konca prvega dela se veliko ni več dogajalo. V drugem delu je kazalo, da bo četa Mourinha prevzela pobudo v igri, vendar se je Feyenoord še naprej sijajno upiral bogatim gostom.

Že v 63. minuti se je gostujoči strateg odločil za vse tri menjave, iz igre so odšli Rashford, Mata in Martial, vstopili so Ibrahimović, Memphis ter Young. Omenjene menjave so prinesle kanček energije, ki pa ni bil dovolj za gol v mreži domačinov, ki so v 79. minuti izvedli napad, po katerem je zadel Vilhena. Ob golu ni bilo vse čisto, saj je bil Jorgensen ob podaji na meji prepovedanega položaja. Do konca tekme je najlepšo priložnosti za Manchester United zapravil Zlatan Ibrahimović, vendar je sijajno posredoval bivši vratar Liverpoola Brad Jones in Feynoord se je veselil velike zmage!

FT: SOUTHAMPTON 3-0 (2-0) Sparta Praha

Southampton: Fraser Forster, Cuco Martina, Virgil van Dijk (C), Maya Yoshida, Matt Targett, Pierre-Emile Højbjerg, James Ward-Prowse, Oriol Romeu (Steven Davis 83), Shane Long, Dušan Tadić (Nathan Redmond 70), Charlie Austin (Jay Rodriguez 76).

Sparta Praha: Tomáš Koubek, Viacheslav Karavaev, Mario Holek (C), Costa Nhamoinesu, Michal Kadlec, Lukáš Vácha (Lukáš Mareček 64), Josef Šural (Matej Pulkrab 74), Michal Sáček, Václav Kadlec, Martin Frydek, Lukas Julis (David Lafata 46).

Svojo tekmo je na četrtkov večer igral tudi Southampton, ki je na St. Mary stadionu pričakal češko Sparto. Četa Clauda Puela je prvo tekmo v skupini K otvorila na sijajen način, že v 5. minuti je za vodstvo ”Svetnikov” zadel Charile Austin, ki je bil eden izmed ključnih možev pri zmagi domače ekipe.

europa-1

Šov Austina se je še naprej nadaljeval, bivši napadalec QPR-ja in Burnleyja je v 27. minuti poskrbel za 2-0 in tako razveselil domače navijače na St. Mary stadionu, kjer se je zbralo dobrih 25 tisoč navijačev. Domači so po prvem delu povsem zasluženo vodili in so si želeli vodstvo v drugem delu še povišati.

Svoje načrte je imela v drugem delu tudi Praga, ki je kar nekajkrat resno preizkusila domačega vratarja Fraserja Forsterja. Puel je v drugem delu priložnost ponudil še nekaj rezervistom, ki so minutažo znali izkoristiti. Tretji gol je prišel šele v drugi minuti podaljška, ko je po sijajni podaji Longa zaključil rezervist Jay Rodriguez in dodal piko na i sijajni predstavi ”Svetnikov”.

Manchester United in Southampton nimata veliko časa za počitek, obe ekipi bosta igrali na nedeljo, Mourinho bo s svojimi fanti ob 13.30 gostoval pri Watfordu, ”Svetniki” pa bodo ob 15.15 na St. Mary stadionu pričakali Swansea City.