OSTALE NOVICE

5. krog Lige Prvakov

TORKOV TERMIN

Naj se najprej dotaknemo obračuna med Arsenalom in Zagrebškim Dinamom. Ta tekma je bila za “Topničarje” zelo pomembna, saj so varovanci Arsena Wengerja po uvodnih 4. krogih nabrali le skromne tri točke. Kakorkoli, Arsenal je moral omenjeno tekmo nujno zmagati, da bi si še lahko zagotovil napredovanje iz skupinskega dela tega prestižnega tekmovanja. Že od samega začetka srečanja so bili “Topničarji” boljši nasprotniki in v 29. minuti to tudi potrdili. Po odličnem protinapadu je za vodstvo domačih po podaji Sancheza poskrbel Ozil. Londončanom je prednost pred koncem prvega dela uspelo še povišati. Drugi zadetek je v mrežo Hrvatov zabil Sanchez, kateri je uspešno izkoristil napako Dinamove obrambe. Nakar pa je sledil 2. polčas, v katerem je bilo moč videti kar nekaj priložnosti na obeh straneh. Kljub temu, da je na tekmi nekajkrat nevarno zapretil tudi Dinamo je Sanchez 69. minuti po podaji Campbella povišal prednost na 3:0 in praktično dokončno odločil srečanje. Arsenal s to zmago še ohranja upe za preboj v naslednjo fazo tekmovanja. Zagotovo pa bodo morali varovanci Arsena Wengerja v zadnjem krogu skupinskega dela premagati Olympiakos, da si zagotovijo napredovanje.

Brez naslova

Chelsea je tokrat gostoval v Izraelu pri tamkajšnjem Maccabiju. Varovanci Joseja Mourinha so bili pred včerajšnjo tekmo zagotovo veliki favoriti, a kot ve že prav vsak nogometni navdušenec, vloge favorita v letošnji sezoni že kar nekajkrat niso uspeli upravičiti. Vendarle pa so Londončani odločno krenili v včerajšnji obračun in v 20. minuti preko Cahilla, ki je zabil prvi zadetek v letošnji sezoni tudi povedli. Da, so bili gostje po prvem polčasu še v večji prednosti, pa je ob zaključku le tega poskrbel Ben Haim, kateri je po prekršku nad Costo prejel rdeči karton. V nadaljevanju je Chelsea svojo premoč še stopnjeval in do konca srečanja zabil še 3 zadetke. Omeniti je potrebno še to, da je Willian na včerajšnji tekmi dosegel nov zadetek s prostega strela in še enkrat več potrdil za kako odličnega izvajalca gre. Skratka, četa Joseja Mourinha je izkoristila spodrsljaj Porta, in ima tako pred zadnjim krogom na vrhu letvice že vse v svojih rokah.

ARSENAL 3:0 DINAMO ZAGREB

Začetni enajsterici:

Arsenal: Cech, Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Flamini, Cazorla, Campbell, Ozil, Alexis, Giroud.

Dinamo Zagreb: Eduardo, Pinto, Sigali, Matel, Taravel, Antolic, Machado, Fernandes, Santos, Pjaca, Rog.

Strelca: Ozil 29′, Sanchez 33′, 69′.

MACCABI TEL AVIV 0:4 CHELSEA

Maccabi Tel Aviv: Rajković, Dasa, Harush, Haim, Garcia, Alberman, Igiebor, Peretz, Ben Haim, Rikan, Zahavi.

Chelsea: Begovic, Azpilicueta, Cahill, Terry, Baba Rahman, Fabregas, Matic, Willian, Oscar, Hazard, Diego Costa.

Strelci: Cahill 20′, Willian 73′, Oscar 77′, Zouma 90′.

SREDIN TERMIN

vir: blog.betbright.com

Varovanci Manulea Pellegrija so se tokrat odpravili na gostovanje k “Stari dami”. Manchester City si je vsekakor pred današnjim obračunom želel zmage, da bi s tem “Meščani” nekoliko ublažili sobotni poraz, ki jim ga je zadal Liverpool. Kljub veliki želji po treh točkah, pa tekme niso odprli najboljše, saj je Juventus že od samega začetka prevladal na igrišču. V 18. minuti pa jim je to premoč uspelo tudi izkoristiti. Za vodstvo domačih je po podaji Alexa Sandra poskrbel hrvaški napadalec Mario Mandžukić. “Meščani” so si najlepšo priložnost v prvem polčasu uspeli priigrati tik pred zaključkom le tega, a se je po strelu Aguera odlično izkazal izkušeni Buffon. V nadaljevanju sta si obe moštvi uspeli ustvariti še kar nekaj priložnosti, a sta bila vseskozi na pravem mestu Buffon in Joe Hart. Manchester City se po petih krogih z 9. točkami nahaja na drugem mestu lestvice skupine D. “Meščani” so se v 1/8 finala že uvrstili saj imajo pred tretjo uvrščeno Borussio Moenchengladbach 4 točke prednosti.

Danes pa je tekmo 5. kroga igral tudi Cityjev rival Manchester United. “Rdeči vragi” so na domačem Old Traffordu pričakali nizozemski PSV. Varovanci Louisa van Gaala so bili od prvega sodniškega žvižga boljši nasprotniki, in si na celotni tekmi uspeli pripraviti ogromno priložnosti. Najlepšo je v 73. minuti zapravil Lingard, ko je po odlični globinski podaji Younga meril čez gol. Glavni krivec, da se je obračun končal z neodločenim izidom pa je zagotovo tudi vratar PSVja, ki je kar nekajkrat na tekmi odlično posredoval. “Rdeči vragi” se po kočanem 5. krogu nahajajo na drugem mestu lestvice skupine B. A vendarle v tej skupini ni še nič odločeno, saj so vodilne 3 ekipe le s po eno točko narazen.

JUVENTUS 1:0 MANCHESTER CITY

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Sturaro, Marchisio, Pogba, Alex Sandro, Dybala, Morata.

Manchester City: Hart, Sagna, Demichelis, Otamendi, Clichy, Fernando, Toure, Fernandinho, Navas, De Bruyne, Aguero.

Strelec: Mandžukić 18′.

MANCHESTER UNITED 0:0 PSV EINDHOVEN

Manchester United: De Gea, Darmian, Smalling, Rojo, Blind, Schweinsteiger, Schneiderlin, Lingard, Rooney, Memphis, Martial.

PSV: Zoet, Moreno, Arias, Bruma, Brenet, Proepper, Hendrix, De Jong, Narsingh Locadia.