OSTALE NOVICE

Arsenal z igralcem manj do točke

24. krog Premier lige poteka kar med tednom in v torek zvečer je potekalo šest obračunov.

V prvem obračunu je Watford boljše začel proti Aston Villi in v 38. minuti povedel preko kapetana Troya Deeneya. Villa se ni dala in celotno srečanje pritiskala. V 68. minuti je sledila nagrada, ko je zadel rezervist Douglas Luiz, potem ko je na igrišču prebil le 12 minut. Domači so nadaljevali s pritiskom in globoko v sodnikovem podaljšku zabili za zmago z 2:1. V 95. minuti je bil natančen Ezri Konsa in Villa se je, vsaj začasno, pomaknila izven cone izpada.

Bournemouth je na domačem igrišču gostil Brighton, ki je bil načeloma boljši nasprotnik, a ni pretvoril svojih priložnosti v zadetke. V 74. minuti je semafor kazal že 3:0 za domače, ki so zadeli z vsakim strelom v okvir vrat. Za domače so zadeli Harry Wilson, Callum Wilson ter avtogol Pascala Grossa, medtem ko je za goste častni zadetek v 81. minuti dosegel Aaron Mooy in postavil končni rezultat 3:1 za Bournemouth.

Tekmo med Crystal Palacom in Southamptonom je že v uvodu zaznamovala poškodba branilca Cedrica Soaresa, ki ga je moral zamenjati Oriol Romeu. Crystal Palace ni bil zmožen prikazati prepoznavne igre, ki jih krasi to sezono. Celotno srečanje niso uspeli sprožiti niti enega strela v okvir vrat Alexa McCarthyja. Svetniki so to dobro iskoristili in zmagali z 0:2. Za goste sta zadela Nathan Redmond in Stuart Armstrong.

Pravo malo čudo pa je spisal Newcastle United, ki je gostoval na Goodison Parku pri Evertonu in po 54 minutah izgubljal z 2:0. Za domače sta zadela Moise Kean in razigrani Dominic Calvert-Lewin. Celo tekmo Srake niso sprožile v okvir domačega vratarja in domači so že slavili zmago, ko je glavni sodnik Hooper signaliziral najmanj 4 minute dodatka. Verjeli ali ne, v 94. in 95. minuti je Florian Lejeune s prvima streloma v okvir zabil dva fantastična gola in Newcastlu priboril zlata vredno točko.

Manchester City se je pri Sheffield Unitedu dobro namučil. Domači so bili brez kakršnih možnosti, saj je City dominiral od prve do zadnje minute, vendar je po zapravljeni enajstmetrovki Gabriela Jesusa in številnih zapravljenih priložnostih zopet dišalo po Guardiolinem komentarju: City je naredil vse, razen zmagal. Pa vendar je v 73. minuti Mestnike rešil kdo drug kot Sergio Kun Aguero in s svojim 252. golom v sinje modrem dresu Cityju priboril tri točke.

Kot zadnja sta se na londonskem derbiju udarila Chelsea in Arsenal. Že v 26. minuti je Arsenal ostal z desetimi možmi na igrišču, ko je rdeči karton prejel David Luiz in bivšemu klubu podaril najstrožjo kazen. To je brezhibno izvedel Jorginho in Chelsea je vodil z 1:0. V 63. minuti je 18-letni Martinelli s solo akcijo Topničarjem pričaral izenačenje. Sedem minut pred koncem je, po sijajnem predložku Calluma Hudson-Odoia, zadel Cesar Azpilicueta in kazalo je da bo Chelsea le osvojil vse tri točke. Le tri minute kasneje je zopet s solo akcijo do izenačenja prišel Arsenal, tokrat je zadel Hector Bellerin, ki je lepo prodrl in streljal malce izven kazenskega prostora. Kepa Arrizabalaga je bil nemočen in obračun se je končal z delitvijo točk.