OSTALE NOVICE

Kako se je razpletel današnji Super Sunday

Ob 14:30 sta se na Goodisonu udarila Everton in Manchester City. Stavnice so seveda več možnosti za uspeh pripisovale slednjim, a nam je Premier Liga še enkrat več pokazala, kako nepredvidljiva zna biti. Karamele so namreč slavile z visokih 4:0 in Pepu Guardioli prizadajale najhujši prvenstveni poraz v 275 tekmah svoje trenerske kariere. Srečanje bo čim prej skušal pozabiti tudi vratar gostov Claudio Bravo, ki je zadetek prejel prav iz vseh strelov na svoja vrata.

Everton 4-0 Manchester City (R. Lukaku 34′, K. Mirallas 47′, T. Davies 79′, A. Lookman 90’+)

Everton: Robles, Williams, Baines, Funes Mori, Holgate, Coleman, Barry, Davies, Barkley, Lukaku, Mirallas.
Manchester City: Bravo, Zabaleta, Clichy, Sagna, Otamendi, J. Stones, David Silva, Touré, De Bruyne, Sterling, Agüero.

Najlepši zadetek na tekmi je v 79. minuti uspel mlademu Daviesu, ki v letošnji sezoni navdušuje s svojimi predstavami na sredini igrišča. Nič drugače ni bilo tudi tokrat. Sodeloval je namreč pri kar treh zadetkih svoje ekipe in na koncu zasluženo prejel nagrado za najboljšega igralca tekme.

Slabo uro po koncu prve tekme pa smo nedaleč stran od Goodison Parka spremljali največji angleški derbi. Na Old Traffordu sta se udarila večna rivala Manchester United in Liverpool. Eno najslabših tekem v majici rdečih vragov je odigral Paul Pogba, ki je v 27. minuti z nespretnim posredovanjem zakrivil enajstmetrovko, s katero je Liverpool prišel do vodstva, natančen je bil Milner. Jose Mourinho in njegovi varovanci so v drugem delu krenili po prreobrat. Točko je domačinom v 84. minuti priboril Zlatan Ibrahimović, a velja poudariti, da je bil v isti akciji v prepovedanem položaju Antonio Valencia, tako da zadetek ne bi smel veljati.

Manchester United 1-1 Liverpool (Ibrahimovic 84’; Milner 27’)

Manchester United: De Gea, Valencia, Jones, Rojo, Darmian, Carrick, Herrera, Martial, Pogba, Mkhitaryan, Ibrahimović.
Liverpool: Mignolet, Alexander-Arnold, Lovren, Klavan, Milner, Henderson, Can, Wijnaldum, Lallana, Firmino, Origi.

Sporen zadetek Zlatana Ibrahimovica, ki se je s svojim 14. zadetkom na vrhu lestvice strelcev izenačil s Costo in Sanchezom.