OSTALE NOVICE

Končan tudi drugi dan 5. kroga FA pokala

SOBOTA

Arsenal je v tistem zgodnjem terminu na domačem stadionu Emirates gostil vodilnega drugoligaša Hull City. Po pričakovanjih, so bili boljši nasprotniki domači. Kljub vidni premoči le teh, pa so imeli tudi gostje kar nekaj priložnosti za zadetek. Za to, da zadetkov nismo videli, pa sta bila zagotovo glavna krivca prav vratarja obeh ekip, ki sta se včeraj velikokrat dobro izkazala. Ob 16h, sta bili na sporedu naslednji dve tekmi. Premierligaš West Bromwich se je odpravil na gostovanje k Readingu. Prvi del omenjene tekme se je sicer končal brez zadetkov, a je bil zato drugi polčas kar vidno živahnejši. Gostje, ki so bili pred obračunom tudi favoriti, so kaj kmalu po začetku drugega dela povedli. Kmalu za tem pa so domači praktično eksplodirali in poskrbeli za popolen preobrat. Končni rezultat tekme je bil namreč 3:1 v korist Readinga. Poleg te tekme, pa je bil na Vicarage Roadu na sporedu še obračun med domačim Watfordom in gostujočim Leeds Unitedom. Watford, prijetno presenečenje letošnje Premier League je navkljub odsotnosti glavnih mož ekipe, na koncu s pomočjo gostujočega branilca vendarle iztržil zmago. Za konec sobotnega dne, pa je bil na sporedu še premierligaški obračun.  Bournemouth je doma pričakal “Karamele” iz Liverpoola. Že prvi polčas je postregel z zanimivimi trenutki, a zadetka kljub temu nismo videli. So pa gostje v drugi del krenili odločneje in po zadnjem sodniškem žvižgu zasluženo slavili z 0:2.

NEDELJA

Nedeljski spored FA pokala se je začel na stadionu Ewood Park, kjer je domači Blackburn gostil premierligaša West Ham United. Tekmo so kar nekoliko presenetljivo boljše odprli domači, ki so tudi prvi dosegli zadetek. Za 1:0 je v dvajseti minuti poskrbel Ben Marshall. Nato pa je sledil popoln preobrat varovancev Slavena Bilića. Gostje so namreč že pred koncem prvega dela povedli na 1:2, uspešna sta bila Moses in Payet. V drugem polčasu je West Ham svojo premoč samo še stopnjeval, gostje so namreč na koncu slavili s kar 1:5. Le uro kasneje po začetku prve tekme, pa je bil na sporedu že drugi obračun. Tottenham je na domačem White Hart Laneu pričakal Crystal Palace. Ko smo že vsi mislili, da se bo prvi del končal brez zadetkov, pa je za slavje gostov v sodniškem dodatku prvega polčasa poskrbel bočni branilec Martin Kelly. Kasneje, v drugem delu zadetkov nismo videli, kar pomeni, da se v naslednjo fazo tekmovanja seli Crystal Palace. Za konec nedeljskega sporeda najstarejšega tekmovanja na svetu, pa je bil na sporedu še derbi kroga, in sicer obračun med Chelseajem in Manchester Cityjem. Domače je najprej v vodstvo, po lepi podaji Hazarda popeljal španski napadalec Diego Costa. A veselje Londončanov ni trajalo prav dolgo, saj je le pičli dve minuti kasneje za izenačenje poskrbel Faupala. Drugi polčas so boljše odprli varovanci Guusa Hiddinka, saj so le tri minute po začetku drugega dela preko Williana povedli. Kaj kmalu po drugem zadetku, je nov gol za Chelsea dosegel branilec Cahill in slabih 15 minut pozneje je za 4:1, po lepo izvedenem prostem strelu poskrbel Hazard. Končni izid tekme 5:1, pa je tik pred koncem rednega dela postavil napadalec modrih Traore.

Blackburn Rovers 1:5 West Ham United FT
Tottenham Hotspur 0:1 Crystal Palace FT