LIVERPOOL

Liverpool poražen v Španiji

Aktualni Evropski prvaki se iz Madrida vračajo praznih rok. Atletico Madrid je zmagal z 1:0.

Že v začetku tekme je Atletico Madrid povedel, ko je zmešnjavo v kazenskem prostoru po kotu izkoristil Saul in z neposredne bližine premagal Alissona Beckerja, a veselje igralcev Atletica je prekinil sodnik Szymon Marciniak, ki je signaliziral, da bo o zadetku odločal VAR. Po pregledu posnetka zaradi suma o prepovedanem položaju je Marcinak sum ovrgel ter zadetek priznal. Alisson se je na sredini polčasa izkazal z sijajno obrambo Alvaru Morati, že v naslednjem napadu pa je Mohamed Salah zadel, a stranski sodnik je dvignil zastavico ter signaliziral Egipčanov prepovedani položaj. Salah je bil nekaj minut kasneje znova blizu, a so se s posredovanjem izkazali branilci Atletica.

V drugem polčasu je Liverpool nadaljeval pritisk na vrata Špancev in zopet je bil z glavo blizu Salah, čigar strel je zletel mimo leve vratnice. V 73. minuti je močno proti vratom Jana Oblaka sprožil še kapetan Redsov Jordan Henderson, a njegov strel ni našel poti v okvir domačih vrat. Henderson je deset minut pred koncem rednega dela zapustil igro zaradi poškodbe, nadomestil ga je James Milner. Redsi do konca tekme niso uspeli zabiti gola in tako bo imel na povratni tekmi na Anfieldu Atletico prednost enega zadetka.

[Skupno: 1 Povprečje: 5]