LIVERPOOL MANCHESTER CITY TOTTENHAM

Liverpool razmontiral Maribor, Tottenham enakovreden Realu

Redsi so za vijolične enostavno prehitri

Branilec Marko Šuler je pred tekmo z napisom v rokah podprl Uefino kampanjo Equal Game, a stanje na igrišču nato ni bilo niti najmanj enakovredno.  Vir: Maribor Twitter
Branilec Marko Šuler je pred tekmo z napisom v rokah podprl Uefino kampanjo Equal Game, a stanje na igrišču nato ni bilo niti najmanj enakovredno. Vir: Maribor Twitter

Maribor 0-7 Liverpool (Firmino 2x, Coutinho, Salah 2x, Chamberlain, Alexander-Arnold)

#MAR: Handanović, Viler, Rajčević, Šuler, Milec, Kabha, Vrhovec, Bohar, Kramarić, Ahmedi, Tavares.                   #LIVKarius, Alexander-Arnold, Matip, Lovren, Moreno, Milner, Wijnaldum, Can, Salah, Coutinho, Firmino.

V taboru Maribora so pred današnjim obračunom pričakovali veliko. Napovedovali so odprt in enakovreden boj za vsaj točko, podobno so tri sezone nazaj že storili proti Chelseaju, a tokrat jih je čakala povsem drugačna ekipa. Ekipa, ki v svetovnem merilu ne izstopa po tehnični kakovosti, niti ne po taktični, izstopa v nekem drugem zelo pomembnem elementu – hitrosti. Salah, Coutinho in Firmino so bili za obrambo slovenskih prvakov enostavno prehitri. V mreži Handanovića je končalo kar sedem zadetkov. Zlatko Zahović je sicer znova lepo napolnil klubsko blagajno, a danes zagotovo ne bo mirno spal. Še dobro, da ni bilo Maneja …

City in Napoli sta danes uprizorila 90 minut atomskega nogometa. Vir: Twitter
City in Napoli sta uprizorila 90 minut atomskega nogometa. Vir: Twitter

City nadigral Italijane

Manchester City 2-1 Napoli (Sterling, Jesus; Diawara pen.)

#MCI: Ederson, Walker, Otamendi, Stones, Delph, Fernandinho, De Bruyne, Silva, Sane, Sterling, Jesus.
#NAP: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Hamsik, Diawara, Zielinski; Insigne, Mertens, Callejon.

City nadaljuje z dobro formo, tokrat so premagali Napoli, vodilno ekipo italijanskega prvenstva. V prvem polčasu sta hitro zadela Sterling in Gabriel Jesus, a bi meščani lahko zadeli večkrat. De Bruyne je stresel vratnico, Gabriela Jesusa pa so milimetri ločili od novega zadetka. Kasneje je domačim koncentracija popustila in Napoli se je vrnil v igro po prekršku za enajstmetrovko. Mertens je imel na nogi priložnost za znižanje izida, a je Ederson prebral Belgijčevo namero. V drugem polčasu so Neapeljčani delno vzpostavil ravnotežje, v 73. minuti je po vnovični enajstmetrovki zadel Diawara. Kljub poskusom do konca tekme gostujoči nogometaši niso resneje ogrozili Edersona. Manchester City po treh tekmah ohranja popolni izkupiček.

Spursi iz Madrida zasluženo odnesli celo kožo

Hugo Lloris je bil danes eden glavnih krivcev za remi na Bernabeu. Vir: Tottenham

Real Madrid 1-1 Tottenham (Ronaldo pen.; Varane ag.)

#RMC: Navas, Marcelo, Varane, Ramos, Hakimi, Kroos, Casemiro, Modrić, Ronaldo, Benzema, Isco.
#TOT: Lloris, Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Sanchez, Winks, Dier, Eriksen, Llorente, Sissoko, Kane.

V prvem polčasu so Galaktiki imeli terensko premoč, Modrić je vlekel niti igre, Benzema pa je zapravil izjemno priložnost po vratnici Ronalda. Kazalo je na popolno prevlado Reala, a so se Angleži dobro držali in po posredovanju Varana pred Kanom tudi povedli. Po nespametnem prekršku Aurierja je Ronaldo v zaključku polčasa izenačil z enajstmetrovke. V drugem delu so domači pripravili ofenzivo na vrata Llorisa, ki je imel precej dela.  A vseeno so se Spursi, podobno kot v prvem polčasu, tudi sami kar dvakrat znašli pred vrati Keylorja Navasa. Kane in Eriksen pa nista našla poti v mrežo. Na koncu pravičen rezultat kljub terenski prevladi galaktikov, Angleži so lahko ponosni na svojo predstavo.