CHELSEA MANCHESTER CITY MANCHESTER UNITED OSTALI KLUBI TOTTENHAM

Nogometna sobota je zaključena

Danes je bilo odigranih kar 7 tekem, vključno z derbijem Chelsea – Manchester City, a začnimo na začetku.

Avgust je za Kana preklet, september pač ne

Ben  Davies je na zadnjih devetih tekmah zabil tri zadetke in prispeval še tri asistence. Vir: Opta Joe
Ben Davies je na zadnjih devetih tekmah zabil tri zadetke in prispeval še tri asistence. Vir: Opta Joe

V zgodnjem popoldanskem terminu je Huddersfield gostil Tottenham. Spursi so tekmo odločili v pičlih 23 minutah. Nemočni domačini so lahko le opazovali nalete gostov, dva zadetka (skupaj jih je samo v septembru zabil kar 13!) je prispeval Harry Kane, po enkrat pa sta v polno merila še branilec Davies in rezervist Sissoko.

Fellaini je za United še kako pomemben

To v svojih izjavah nenehno poudarja tudi strateg rdečih vragov Jose Mourinho, da je vse skupaj res, pa se je izkazalo na današnji tekmi proti Crystal Palacu. Fellaini je tokrat priložnost dobil od prve minute in kako jo je izkoristil! Ob zmagi s 4:0 je zabil dva zadetka in Manchester United za vsaj nekaj ur oddaljil od svojih mestnih tekmecev. Velja omeniti še neslavni rekord Crystal Palaca, ki je iz kroga v krog daljši. Orli imajo namreč po 7 krogih še vedno nič točk in prav toliko zadetkov!

Watford je ekipa s karakterjem

Watford, morda celo najlepše presenečenje uvodnih šestih krogov, je tokrat gostoval pri WBA-ju in že v 21. minuti so domačini vodili z 2:0. Pred koncem polčasa je Doucoure znižal na 2:1, v drugem delu pa so gostje popolnoma prevzeli nadzor nad igro. Zaslužen zadetek pa dočakali v izdihljajih srečanja, ko je v polno meril Richarlison.

Kaj pa ostali?

Bournemouth je brez zadetkov remiziral z Leicestrom. Neučinkoviti Southampton je sicer zabil, a v gosteh izgubil s Stoke Cityjem. To je bil za svetnike šele deseti gol v zadnjih 14 tekmah, v tem času so na vrata nasprotnika sprožili kar 180 strelov. West Ham pa je v sodnikovem podaljšu strl odpor žilavega Swanseaja za minimalno zmago z 1:0.

Veliko kritizirana angleška reprezentanta John Stones in Fabian Delph sta danes svoji nalogi opravila odllično. Vir: Premier League Twitter

Guardiola je taktično zasenčil Conteja

Zadnja tekma sobotnega dne nam je ponudila veliki derbi kroga. Od tekme smo pričakovali veliko, a objektivnemu pristašu nogometa resnici na ljubo ni ponudila kaj prida nogometnih užitkov. V taktično odigrani tekmi z obeh strani je nekaj več pokazal City, edini zadetek na tekmi je v drugem delu zabil De Bruyne. Poraz pa ni edina stvar, s katero si bo danes belil glavo domači strateg Conte. V 34. minuti se je namreč poškodoval prvi napadalec moštva Alvaro Morata, za kako resno poškodbo gre še ni znano.

Ali ste vedeli? Chelsea je lani na domačem terenu izpustil le šest točk. V letošnji sezoni pa na štirih tekmah že osem!

Vir: LiveScore