OSTALE NOVICE

Odličen teden Vučkića, Elšnika in Strune

Pregled slovenskih nastopov začenjamo z Jonom Gorenc-Stankovićem, ki tedna ne bo ohranil v najlepšem spominu – ob dveh zmagah Huddersfield Towna je prvo proti Brightonu spremljal s klopi, nedeljsko proti Leedsu pa s tribune. Zmagi sta moštvo iz Zahodnega Yorkshira dvignili na 4. mesto, tako da ostaja vroče ime v bitki za Premier ligo.

vir: twitter

Bolj pa se je naigral Andraž Struna, ki si je takoj po prihodu v Edinburg očitno »zabetoniral« mesto v osrčju obrambe kluba Heart of Midlothian. Škotski prvoligaš je v ponedeljek gladko s 4:1 ugnal glasgowske Rangerse, Struna pa je asistiral za prvi gol. Brez težav je v soboto padel tudi Motherwell, ki so ga Heartsi, ki na lestvici ostajajo 4., porazili z 0:3. Pirančan je obakrat odigral 90 minut.

Po tem ko so Timi Max Elšnik in soigralci v U23 ekipi Derby Countryja prejšnji teden premagali Manchester City, je bil tokrat na vrsti še United. Morda celo najpomembnejši delež ob toči golov (5:3) je prispeval prav mladi slovenski reprezentant, ki je mrežo zatresel za 2:1 in 3:1. Spodaj si lahko pogledate tudi izjavo Elšnika za klubsko spletno stran (v angleščini).

Po dolgem času lahko pišemo pozitivno tudi o Harisu Vučkiću. Domžalčan se je januarja vrnil s posoje v matični Newcastle, koder pa je že bolj kot ne odpisan (pogodba mu poteče po sezoni). Vseeno je začasno našel mesto v U23 ekipi Srak, za katero je igral že avgusta. Na svoji prvi tekmi po več kot mesecu dni pa je z edinim golom na tekmi v 94. minuti odločil zmagovalca.

Žogo je moral iz mreže pobrati Boaz Myhill, sicer stari znanec premierligaških zelenic, za domačo ekipo pa je kot izjema glede let (enak status je imel tudi Vučkić) igral še Hal Robson-Kanu, reprezentant Walesa. »Dobrih 90 minut, vesel sem za gol,« je Haris po tekmi zapisal na Twitter in dodal pomenljiv hashtag #KeepWorkingHard.

V slabo serijo pa je padla U23 ekipa Swanseaja s še enim Domžalčanom Gregorjem Zabretom. Po 10 zaporednih zmagah so v ponedeljek zvečer še 3. zapored izgubili, tokrat so jih premagali vrstniki iz Brightona. 21-letnik v vratih Valižanov je edini gol prejel v 16. minuti.