OSTALE NOVICE

Pregled 2. kroga Lige Evropa

Vir: novosti.rs

Za nami je še tisto “manj pomembno” evropsko tekmovanje, in sicer Liga Evropa. Včeraj, v četrtek sta v omenjenem tekmovanju moči merila Tottenham in Liverpool. Ponovno je bilo moč videti nekolikšno razočaranje angleških predstavnikov.
“Spursi” so v tistem prvem četrtkovem terminu ob 19h gostovali pri Monacu. Tekma na kateri vsi skupaj nismo videli ravno veliko priložnosti se je na koncu končala z 1:1. Londončani so prvi povedli, in sicer v 35. minuti, ko je s pomočjo manjše sreče zadel Erik Lamela. Navkljub temu, da Francozi skozi celotno srečanje niso resneje zapretili pred vrati Llorisa, jim je  bolj v zaključku tekme uspelo izenačiti. Po odlični globinski podaji Dirarja je z glavo zadel El Shaarawy. Tottenham v skupini J s štirimi točkami zaseda prvo mesto lestvice.
V drugem terminu, ki se začne ob 21h pa so “Redsi” na domačem Anfieldu gostili švicarski Sion. Varovanci Brendana Rodgersa so odlično začeli srečanje, saj so kmalu po začetnem pisku povedli. Zadetek je v 4. minuti po dobrem preigravanju in še boljši asistenci Origija dosegel Adam Lallana. Domači pa začetnega vodstva niso ohranili prav dolgo, saj je Sion že v 18. minuti preko Assifuaha izenačil. Kljub temu, da so imeli Liverpoolčani na tekmi ogromno priložnosti za zmago, se je obračun končal z neodločenim rezultatom (1:1). Pomembno je izpostaviti vratarja Siona, ki je bil med glavnimi junaki srečanja, saj se s svojimi odličnimi obrambrami pripomogel, da je njegova ekipa prišla do točke v mestu Beatlov. Liverpool v skupini B z dvema točkama zaseda drugo mesto.

Spodaj si lahko ogledate začetne enajsterice, strelce in povzetka obeh tekem.

MONACO 1:1 TOTTENHAM

Začetni enajsterici:
Monaco: Danijel Subasic, Fabinho, Fabio Coentrao, Ricardo Carvalho, Andrea Raggi, Joao Moutinho, Adama Traore, Thomas Lemar, Jeremy Toulalan, Bernardo Silva, Lacina Traore.

Tottenham: Hugo Lloris, Danny Rose, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Kieran Trippier, Erik Lamela, Eric Dier, Dele Alli, Nacer Chadli, Christian Eriksen, Harry Kane.

Strelca: Stephan El Shaarawy 81′, Erik Lamela 35′.

LIVERPOOL 1:1 SION

Liverpool: Simon Mignolet, Nathaniel Clyne, Kolo Toure, Joseph Gomez, Emre Can, Adam Lallana, Joe Allen, Jordan Rossiter, Divock Origi, Danny Ings, Jordon Ibe.

Sion: Andris Vanins, Reto Ziegler, Leo Lacroix, Pa Modou Jagne, Elsad Zverotic, Laglais Xavier Kouassi, Edimilson Fernandes, Veroljub Salatic, Carlitos, Moussa Konate, Ebenezer Assifuah.

Strelca: Adam Lallana 4′, Ebenezer Assifuah 18′.