LIVERPOOL

Sevilla še tretjič zapored zmagala Ligo Evropa

Včeraj je bil odigran finale v Ligi Europa med Liverpoolom in Sevillo. Dvoboj se je po zadnjem sodniškem žvižgu končal v korist Špancev, ki so z 1:3 premagali angleški Liverpool. Kar pomeni, da je Sevilla včeraj že tretjič zapored osvojila tovrstno lovoriko, to pa poprej ni uspelo še nobeni ekipi.

vir: League Europa twitter

Obračun so bolje začeli varovanci Jurgena Kloppa. Skozi celoten prvi polčas so si uspeli pripraviti kar nekaj omembe vrednih priložnosti, medtem ko Špancev ni bilo praktično nikjer. “Redsi” so to premoč uspeli izkoristiti v 35. minuti, ko je angleški napadalec Daniel Sturridge z izjemno natančnim strelom premagal vratarja Soria. Pomembno pa je poudariti tudi to, da je bil Liverpool v prvem delu kar nekajkrat oškodovan. Varovanci Emeryja so namreč v svojem kazenskem prostoru kar trikrat igrali z roko, a glavni delilec pravice Jonas Eriksson ni piskal nobene. Po končanih 45 minutah je bil torej rezultat na semaforju 1:o v korist Liverpoola.

Nakar pa je sledil drugi polčas, ki so ga odlično oziroma kar izjemno odprli nogometaši Seville. Slednji so namreč po vsega 17 sekundah igre v nadaljevanju prišli do izenačenja. Po lepi globinski podaji Mariana je gol dosegel prvi strelec Andaluzijcev Gameiro. Slabih dvajset minut kasneje po izenačujočem zadetku so Španci preobrnili rezultat v svojo korist, za vodstvo slednjih je poskrbel Coke. Prav Coke pa je le nekaj minut za tem ponovno zadel in postavil končni izid tekme 1:3. Medtem ko so na drugi strani “Redsi” v drugem polčasu močno padli, pripravili so si namreč bore malo omembe vrednih priložnosti. Tekma, ki je poleg osvojitve pokala pomenila tudi preboj v Ligo prvakov je posledično pripadla Sevilli, ki je na koncu povsem zasluženo slavila.

Liverpool 1:3 Sevilla

Začetni enajsterici:
LFC: Mignolet, Clyne, Lovren, Toure, Moreno, Can, Milner, Lallana, Firmino, Couthino, Sturridge.

SFC: Soria, Mariano, Carrico, Rami, Escudero, N’Zonzi, Krychowiak, Coke, Banega, Vitolo, Gameiro.

Strelci: Sturridge 35′; Gameiro 46′, Coke 64′ & 70′.