EFL pokal MANCHESTER CITY MANCHESTER UNITED

Sijajna zmaga Cityja proti Unitedu

V prvem kolu prvega polfinalnega para ligaškega pokala je Manchester City nadigral United z neverjetnimi 1:3. Pri gostih je blestel Portugalec Bernardo Silva.

Prav Silva pa je bil tisti, ki je z fantastičnim projektilom prvi načel mrežo Davida de Gee v 17. minuti. V 33. minuti je po odlični globinski podaji, le koga drugega kot izjemnega Bernanrda Silve, preigral domačega vratarja in zadel Riyad Mahrez. Le pet minut kasneje je po obrambi domačega vratarja, čigar strel je sprožil Kevin De Bruyne, žoga nesrečno zadela Andreasa Pereiro in še tretjič v prvem polčasu pristala v mreži Rdečih vragov.

Poraz je v 70. minuti oblažil Marcus Rashford in zabil že svoj 12. zadetek v tej sezoni. Povratni obračun se bo odvil na Etihadu, 29. januarja, in vse drugo kot uvrstitev Manchester Cityja v finale bo veliko presenečenje.