FA pokal

West Ham izpadel, Chelsea komaj čez Hull City

V soboto je bilo na delu devet prvoligaških ekip, štiri so že napredovale v naslednji krog in dve izpadli.

Leicester City je z minimalno zmago premagal Brentford. Že v 4. minuti je končni rezultat postavil Kalechi Iheanacho, čeprav je bil Brentford prav tako nevaren, a je rezervni vratar Danny Ward ohranil mrežo nedotaknjeno.

Norwich City je odigral odlično partijo in izločil Burnley na njihovem domačem igrišču z 1:2. Kanarčki so do prednosti prišli na začetku drugega polčasa, ko sta v 53. in 57. minuti zadela Grant Hanley in Josip Drmić. Burnley je zmanjšal na 1:2 v 72. minuti preko Erika Pietersa, a jim je zmanjkalo moči za izenačujoči zadetek.

Sheffield United se je na gostovanju z 0:2 sprehodil čez Millwall, kateremu so dovolili le en strel proti vratom Deana Hendersona. Strelca za goste sta bila Muhamed Bešić v 62. minuti ter Oliver Norwood v 84. minuti.

Newcastle United je znova razočaral navijače, potem ko niso bili zmožni premagati Oxford Uniteda na domačem igrišču. Sedaj jih čaka ponovitev tekme 4. februarja na Kassam Stadiumu.

Southampton in Tottenham sta se razšla s prijateljskim 1:1. Prvi so zadeli gostje iz Londona, ko je v po podaji Erika Lamele v 58. minuti zadel Heung-Min Son. Svetniki so pozno v 87. minuti izenačili prek Sofiana Boufala. Za osmino finala se bosta udarila prav tako 4. februarja.

West Ham United je tekmo proti West Bromwich Albionu začel s formacijo 4-2-2-2, kar je skrajno nenavadno, saj so bili vezisti in napadalci poravnani v ravni linijo. Eksperiment se Moyesu ni obrestoval, kajti njegova ekipa je izgubila z 0:1. Že v 9. minuti je domačega vratarja matiral Conor Townsend.

V zadnji tekmi dneva se je Chelsea dodobra namučil z Hull Cityjem, ki je odigral fantastično. Hrabro so krenili v tekmo, a se kmalu znašli v zaostanku, saj je v 6. minuti zadel Michy Batshuayi. V 64. minuti je povišal še Fikayo Tomori, domači pa so do častnega zadetka prišli v 78. minuti, ko je zadel Poljak Kamil Grosicki.