Arsenal 2:1 Manchester City

Derbi kroga pripadel Arsenalu

Brez naslova
vir: facebook

“Monday Night Football” nam je tokrat postregel z derbijem 17. kroga med Arsenalom in Manchester Cityjem, v katerem so zasluženo slavili domači. Sicer zaspan prvi polčas, je bolje odprl City, ki je prek De Bruyna tudi prišel do prve večje priložnosti na tekmi. Belgijski reprezentant je po dobri kombinaciji na sredini igrišča iz strani prišel sam do Petra Cecha, a je bil v zaključku akcije preveč sebičen in premalo zbran za kaj več kot le strel mimo okvirja. Neizkoriščeno priložnost pa so že v naslednjem protinapadu znali kaznovati Topničarji. Za 1:0 je po podaji Mesuta Ozila iz kakšnih 20 metrov zabil Walcott. Tik pred koncem prvega polčasa je sledil nov šok za goste. Po napaki na sredini igrišča je Ozil lepo podal Giroudu, ta pa je meril med nogama vratarja Cityja za rezultat polčasa, 2:0. V nadaljevanje je odločneje krenil Manchester City, a so tudi v drugem polčasu, kljub terenski premoči gostov, do priložnosti prihajali domači igralci. Prvo je v 48. minuti zapravil Joel Campbell, ki je iz neposredne bližine meril preko gola. Novo priložnost za Kostaričana je prišla le nekaj minut za tem, ko je ob njegovem strelu odlično posredoval Joe Hart. Vse zapravljene priložnosti Arsenala, ki so se vrstile ena za drugo, pa je v 80. minuti s pravim evrogolom kaznoval Yaya Toure in tako vlil nekaj upanja četi Mauricia Pellegrinija. V nadaljevanju je sicer City prišel do nekaj polpriložnosti, a več kot znižanja izzida ni zmogel.

Theo Walcott: “Škoda za prejet zadetek, mrežo smo si želeli ohraniti nedotaknjeno zaradi mirnejšega zaključka srečanja in seveda zaradi Petra Cecha (Cech bi danes v primeru “clean sheeta” postal vratar z največ tekmami brez prejetega zadetka v zgodovini lige). Gol, ki sem ga zabil je zame zelo pomemben. Dal mi po prepotrebno samozavest, dokazal sem si, da zmorem. V zadnjih nekaj minutah smo popustili tudi zaradi fizične utrujenosti, ki je pri takem tempu igre nekaj povsem normalnega. A sedaj smo z mislimi že na sobotni tekmi proti Southamptonu.”

Topničarji so z novimi tremi točkami trenutno na drugem mestu, dve točki za vodilnim Leicesterjem, meščani pa so, kljub današnjemu porazu, zadržali tretjo pozicijo na prvenstveni lesvtici. Naslednji krog, ko se v Angliji igra ti. “boxing day”, bo City gostil toplo-hladni Sunderland, Arsenal pa se odpravlja na južno obalo Anglije, k tamkajšnjemu Southamptonu.

Strelci: Walcott 33′, Giroud 46′; Y. Toure 82′.