MANCHESTER CITY OSTALI KLUBI TOTTENHAM

City in Leicester zanesljivo, Tottenham dokaj presenetljivo ostal brez točk

Zaključil se je tudi drugi igralni dan Lige Prvakov. Danes so bile na delu kar tri premierligaške ekipe. Manchester City je moči meril z Borussio M., naj spomenmo, tekma bi morala biti odigrana že v torek, a je bila prestavljena zaradi slabega vremena, Tottenham je na Wembleyu pričakal Monaco, Leicester City pa je krst na velikem odru odigral v Belgiji pri Club Bruggeu.

Manchester City 4-0 Borussia Monchengladbach (Aguero 3x, Iheanacho)

Sergio Aguero ej danes znova pokazal, kako pomemben člen svoje ekipe je. Vir: Manchester City Twitter
Sergio Aguero je danes znova pokazal, kako pomemben člen svoje ekipe je. Vir: Manchester City Twitter

Meščani na svojem Etihadu danes niso imeli nikakršnih težav. Terensko premoč (v strelih je bilo kar 18:2, posest žoge pa kar 61% na strani domačih) so prvič kronali v 9 minuti, ko je svoj strelski pohod začel Aguero. V 28. minuti nov zadetek za City. Kramer je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Gundogana, enajstemtrovko pa je rutinirano realiziral Aguero. Argentinec je znova zablestel v 77. minuti, ko je po podaji Sterlinga zabil za klasični hat-trick in vodstvo s 3:0. Piko na i suvereni predstavi meščanov je v sodnikovem podaljšku postavil rezervist Iheanacho.

Tottenham 1-2 Monaco (Alderweireld; Silva, Lemar)

Spursi so pred kar 85 tisoč gledalci na Wembleyu po petih letih znova zaigrali v Ligi Prvakov, debi pa se vsekakor ni začel po njihovih željah. V 15. minuti je Lamela nespametno izgubil žogo na sredini igrišča, Silva pa je napako izkoristil in premagal nemočnega Llorisa. Že v 31. minuti je sledil nov šok za domače. Po slabem posredovanju obrambe Tottenhama je do strela prišel Lemar, ki je žogo zabil za hrbet Llorisa. Spursom je v nadaljevanju uspelo znižati rezultat, ko je po kotu zadel Alderweireld, a več kot to četa Mauricia Pocchetina ni zmogla. Najlepšo priložnost je v drugem delu igre zapravil Harry Kane.

Leicester City jee, kljub slabemu uvodu v ligaško sezono, Ligo Prvakov začel z zmago. Vir: Squawka
Leicester City je, kljub slabemu uvodu v ligaško sezono, Ligo Prvakov začel z zmago. Vir: Squawka

Club Brugge 0-3 Leicester City (Albrighton, Mahrez 2x)

Leicester City je danes postal šele druga angleška ekipa v zgodovini, ki je dobila svojo prvo tekmo v Ligi Prvakov. Pred tem je to uspelo le še Newcastlu, ki je leta 1997 premagal slovito Barcelono. Lisice so premiero v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju začele naravnost sijajno. V 5. minuti je po veliki napaki domačega vratarja zabil Albrighton. Slabih 25 minut kasneje je sledila mojstrovina Mahreza, ki je izjemno izvedel prosti strel za 0:2. Zadnji žebelj v krsto Belgijcev pa je v 61. minuti, po uspešno izvedeni najstrožji kazni zabil strelec drugega zadetka, Riyad Mahrez.