OSTALE NOVICE

EFL Cup (1/4 finala)

TORKOV SPORED:

Končani sta prvi dve tekmi EFL pokala. Liverpool je na slovitem Anfiledu vendarle uspel streti Leeds United. Tekma je bila namreč vse do zadnje četrtine srečanja poravnana na začetnih 0:0, nakar je sledila 76. minuta in vodstvo domačinov. Po lepi globinski podaji mladega bočnega branilca Alexander-Arnolda je žogo v mrežo spravil belgijski napadalec Divock Origi. Dosežen zadetek je dal “Redsom” krila, v 81. minuti je namreč 17-letni mladenič Woodbrn postavil končni izid srečanja 2:0. Na drugi tekmi, ki je potekala na KCOM stadionu pa smo zmagovalca dobili “šele” po streljanju enajstmetrovk. Končni izid srečanja po rednem delu je bil 0:0. Sledila sta dva podaljška, prvi so v 98. minuti preko Diameja povedli gostje, le minuto za tem pa so “Tigri” izenačili. Zadetek je dosegel Snodrgass. Ker zmagovalec tudi po dveh podaljšikih ni bil znan, so sledili streli iz enajstih metrov, ki pa so jih nogometaši Hull Cityja dobili.

Hull City *1:1 Newcastle United FT
Liverpool 2:0 Leeds United FT

SREDIN SPORED:

Arsenal je še petič v zadnjih šestih letih izpadel v tem delu tekmovanja. Tokrat jih je na domačem Emiratesu ugnal Southampton, ki je oba zadetka zabil že v prvem polčasu. V polno sta merila Clasie in Bertrand. V drugem polčasu so domači sicer krenili bolj napadalno, a do vsaj zadetka niso prišli. Najbližje temu je bil tik pred koncem tekme Coquelin. Na drugi tekmi, ki se je začela petnajst minut kasneje, pa smo spremljali bistveno bolj zanimivo nogometno predstavo. Že v drugi minuti srečanja je mrežo Adriana načel Zlatan Ibrahimović. Do konca prvega dela igre je West Hamu prek Fletcherja uspelo izenačiti, a “kladiva” so zopet popustila že v uvodu drugega polčasa. Za 2:1 je v 48. minuti zabil Martial, ki je prednost še povišal štirinajst minut kasneje. Zadnji zadetek na srečanju je v sovdnikovem podaljšku dosegel Zlatan Ibrahimović. Velja omeniti še, da je priložnost prvič po 20. 3. dobil tudi pozabljeni Nemec Bastian Schweinsteiger.

Arsenal 0-2 Southampton FT
Manchester United 4-1 West Ham United FT
vir: World Soccer Talk