ARSENAL CHELSEA LIVERPOOL MANCHESTER CITY MANCHESTER UNITED OSTALI KLUBI

Kako se je odvila tokratna sobota?

Liverpool je želel več, a bil premalo konkreten

V situaciji, v kateri sem se znašel, bi preprosto moral zadeti, a De Gea se je res izvrstno izkazal. Vir: Liverpool Twitter
V situaciji, v kateri sem se znašel, bi preprosto moral zadeti, a De Gea se je zares izvrstno izkazal. Vir: Liverpool Twitter

Okoli 900 milijonov parov oči si je danes zgodaj popoldan ogledalo veliki angleški derbi med Liverpoolom in Manchester Unitedom. Kljub velikemu pričakovanju pa sama tekma objektivnemu nogometnemu nadvušencu ni ponudila prav veliko. Največjo priložnost za Redse je v prvem polčasu zapravil branilec Matip, le nekaj minut kasneje pa je bil nevaren tudi Lukaku, a sta v obeh primerih vratarja ostala prisebna.
Po tekmi je kritike požela predvsem obrambno naravnana predstava čete Joseja Mourinha, brez dlake na jeziku pa je vse skupaj komentiral Jurgen Klopp: “Na takšen način pri Liverpoolu zagotovo ne bi upal igrati, a za Manchester United je to nekaj povsem običajnega.”

Stavničarji preklinjajo Chelsea, City nadaljuje v atomskem tempu

"Kevin De Bruyne je postal igralec tekme. Včasih moraš preprosto dvigniti roke in ceniti nasprotnika." Vir: Stoke City Twitter
“Kevin De Bruyne je postal igralec tekme. Včasih moraš preprosto dvigniti roke in ceniti nasprotnika.” Vir: Stoke City Twitter

Crystal Palace je bil do danes še brez točke, zabil pa ni niti enega zadetka, zato so bile možnosti orlov za današnji uspeh proti Chelseaju praktično nične. A že kaj kmalu po začetku tekme na Selhurst Parku je bilo jasno, da je reprezentančni premor morda le zbudil spečo četo Roya Hodgsona. V 11. minuti je avtogol zabil Azpilicueta, že čez sedem minut je Bakayoko s kota sicer poskrbel za izenačenje, kar pa ni ustavilo razpoloženih domačinov. Poznala se jim je predvsem vrnitev hitronogega Zahaja, ki je tik pred koncem polčasa tudi posrkbel za prve tri točke Crystal Palaca v novi sezoni. Na drugi strani je to za Chelsea drugi zaporedni poraz. Je to že razlog za preplah na stamford Bridgeu?

Manchester City je letos v zares izjemni formi, to so znova potrdili tudi danes proti nebogljenemu Stoke Cityju, v mrežo Pottersov je namreč padlo kar sedem zadetkov! Predstava domačih je bila tako izjemna, da je igralcu tekme Kevinu De Bruynu na Twitterju čestital celo uradni profil Stoka.

Marcos Silva je izjemen trener

Burnley je s točko v izdihljajih tekme proti West Hamu ostal med vodilnimi, trenutno je sedmi, a ima za četrtim Watfordom le dve točki zaostanka. No, prav ose iz predmestja Londona so v dvoboju z Arsenalom zaključile današnje dogajanje.
V prvem polčasu nismo videli veliko priložnosti, eno redkih je z glavo izkoristil kapetan topničarjev Per Mertesacker. V drugem polčasu je Silva že v 63. minuti iz igre potegnil prvega napadalca Andrea Graya, namesto njega pa je vstopil Troy Deeney. V 70. minuti bi lahko na 2:0 povišal Ozil, neizkoriščeno pa je na drugi strani kaznoval prav Deeney. Ko je že kazalo, da si bosta ekipi razdelili po točko,  je v sodnikovem podaljšku za zmago poskrbel nekdanji rdeči vrag Tom Cleverley.
Za konec naj še omenimo, da so prav vse tri spremembe, ki jih je v drugem polčasu potegnil domači strateg, bistveno vplivale na igro. Deeney je, kot smo že omenili, zabil za izenačenje. Hitri Carrillo je po desni strani vseskozi obrambi gostov povzročal težave. Tudi Capoue, Francoz je sicer dobil le dobrih deset minut, pa je v zaključku poskrbel za mirnost na sredini igrišča.

Vsi rezultati današnjega dne. Vir: Livescore