TOTTENHAM

Tottenham v Nemčijo po preobrat

Tottenham Hotspur je na prvi tekmi osmine finala Lige Prvakov doma izgubil proti RB Leipzigu. Sedaj se v nemčijo odpravljajo po preobrat in napredovanje.

Na prvi tekmi je RB Leipzig na Tottenhamovem stadionu zmagal z 0:1, edini zadetek pa je z najstrožje kazni prispeval Timo Werner v drugem polčasu. Nemci so si tako priigrali prednost ter zabili zadetek v gosteh, ki lahko šteje dvojno. Trenutna forma Leipziga na domačem igrišču je odlična saj so že enajst tekem zapored neporaženi pred domačimi navijači. Medtem ko je ravno Leipzig prekinil Tottenhamov niz sedmih tekem brez poraza, Spursi od tistega poraza niso vknjižili nobene zmage, kar ni preveč obetavno pred sinočnjim dvobojem.

Prav tako pa ekipo Joseja Mourinha še vedno pestijo poškodbe nekaterih ključnih igralcev, kot so Harry Kane, Heung-Min Son in Moussa Sissoko, kot zadnji pa je na ta seznam uvrščen še novinec Steven Bergwijn. Na zadnjih 20 tekmah so nogometaši Leipziga kar 45-krat zatresli mrežo nasprotnika, Tottenham pa na enakem številu tekmah le 26 zadetkov.