LIVERPOOL OSTALI KLUBI

Watford 3:0 Liverpool

Kako je Watford povozil Liverpool

Čeprav 17. krog še ni v celoti končan, lahko z gotovostjo trdimo, da je eno boljših, če ne celo najboljšo predstavo tega kroga na svojem Vicarage Roadu uprizoril Watford. “The Hornets” so, v nasprotju s pričakovanji, doma brez večje drame premagali “Redse” in tako za mesti, ki vodijo v ligo prvakov zaostajajo le še za eno točko. Možnosti za tako uspešen start v sezono Watfordu pred začetkom ni pripisoval nihče, a žilava in disciplinirana četa Quique Sanchez Floresa iz tedna v teden dokazuje, da z njo ni šale. Trdna obramba in neverjetni napadalni duo Ighalo-Deeney sta recept za izjemne predstave Watforda v zadnjih tednih.

Danes razpoloženemu Watfordu ni bil kos niti Liverpool z Jurgenom Kloppom na čelu. V vratih kluba iz Anfielda je tokrat stal Bogdan, ki pa si današnjo tekmo ne bo zapomnil v prav dobrem spominu. Že v tretji minuti, si je sicer pod prekrškom, privoščil hudo napako. Žogo je po kotu Watforda nespretno poskusil uloviti, kar pa mu ni uspelo, vse skupaj pa je s pridom izkoristil Ake in s svojim prvim zadetkom v Premier ligi Watford popeljal v vodstvo. Šov domačih se je nadaljeval v 15. minuti, ko je že svoj 11. letošnji zadetek dosegel Ighalo. Pritisk Watforda pa tudi po dveh zadetkih ni pojenjal, v 32. minuti si je novo hudo napako privoščil Bogdan, a je bil Ighalo za malenkost prekratek in na srečo gostov ni prišel do strela. V drugi polčas je odločneje krenil Liverpool. Origi je le nekaj minut po začetku drugega dela prišel do podobnega položaja, iz katerega je v prvem polčasu v polno meril Ighalo, le da Belgijec tokrat ni bil tako natančen. V 66. minuti je drugo večjo priložnost za Liverpool zapravil Henderson, a ne gre pozabiti na izjemno parado vratarja Gomesa, ki je preprečila veselje vezistu Liverpoola. V zaključku tekme pa je spet udaril neverjetni Ighalo. S svojim dvanajstim zadetkom v letošnji sezoni je po lepi podaji Behramija postavil končnih 3:0. Liverpoolu na koncu ni pomagala niti posest, ki je bila kar 66% igralnega časa na strani gostov, prav tako so igralci Liverpoola kar desetkrat stali v prepovedanem položaju, na drugi strani so se igralci Watforda le enkrat znašli v ti. “ofsajdu”.

Watford je po 17 odigranih tekmah na 7. mestu, le eno točko za 4. Tottenhamom. Liverpool pa je trenutno 9., a velja omeniti, da ima četa Jurgena Kloppa kar 4 točke manj od današnjega nasprotnika. Watford bo spet na delu naslednjo soboto, ko v mestnem derbiju gostuje na Stamford Bridgu, Liverpool pa bo istočasno doma pričakal Leicester City.

WATFORD 3:0 LIVERPOOL

Strelca: Ake 3′, Ighalo &.