OSTALE NOVICE

Zelo atraktiven tekmovalni dan

23. krog je postregel z zelo zanimivimi tekmami in rezultati.

Na prvi tekmi sta se Tottenham in Watford razšla brez zadetkov, čeprav sta bila oba zelo blizu. Watford je zapravil najstrožjo kazen, Tottenham pa je bil od zadetka oddaljen 10.44 milimetra. S črte je žogo v izdihljajih srečanja izbil okrepitev Watforda v tem prestopnem roku, Ignacio Pussetto.

Arsenal je proti Sheffieldu povedel na koncu prvega polčasa in dobro držal prednost vse do 83. minute, ko je za goste izenačil John Fleck. Delitev točk je bila pravična in tekma se je končala z prijateljskih 1:1.

Aston Villa se proti Brightonu ni predala in kljub močno oslabljeni ekipi parirala domačinom. Obračun se je končal z remijem 1:1. Za Brighton je v 38. minuti zadel 25-letni Leandro Trossard, za goste pa v 75. minuti, z prelepim golom, Jack Grealish.

Manchester City je pokazal nadvlado že od začetka tekme, a žoga ni in ni hotela v gol. Svoje redke priložnosti pa so iskoriščali gostje, ki so v 39. minuti prek novinca Cenka Tosuna prišli v vodstvo. City je napadal, a ni zadel vse do 82. minute ko je svoj 250. gol za Manchester City zabil Sergio Aguero. Pet minut kasneje je dodal še 251. in kazalo je da se je City le rešil. V 90. minuti pa je sledil šok, ko je Fernandinho prestregal podajo in nenamerno žogo poslal v svojo mrežo. Končni rezultat 2:2.

Norwich City je z 1:0 premagal Bournemouth in se malce približal Watfordu na 17. mestu. Edini gol na tekmi je zabil Finec Teemu Pukki iz najstrožje kazni, ki jo je sodnik Tierney dosodil, ker je Steve Cook namerno igral z roko v kazenskem prostoru. Pri Bournemouthu je po posredovanju VAR-a pordečel tudi Ben Godfrey.

Southampton je prvi polčas zaključil s prednostjo 2:0. Zadela sta Jan Bednarek in veteran Shane Long. V drugem polčasu pa smo spreljali povsem drugaćno sliko, saj so gostje iz Wolverhamptona naredili popoln preobrat in z dvema zadetkoma Jimeneza in enem Neta, zmagali z 2:3.

West Ham in Everton sta odigrala še najmanj zanimivo tekmo 23. kroga. Že v prvem polčasi sta zadela Issa Diop (West Ham) in Dominic Calvert-Lewin (Everton). Drigi polčas ni postregel z večjimi zanimivostmi in tekma se je končala z rezultatom polčasa, 1:1.

Zadnji obračun dneva sta na St. James Parku odigrala Newcastle United in Chelsea. Srake so se dokaj kosale z Londončani in jih v 94. minuti celo šokirale, saj je za domače zabil Isaac Hayden. Newcastle je tako skočil na 12. mesto, Chelsea pa ostaja na četrtem.