PREMIER LEAGUE

Londončana z zmagama

Tottenham Hotspur in Arsenal sta oba prišla do zmag v 26. krogu Premier lige.

Aston Villa ter Tottenham sta prikazala tesen ter zanimiv obračun poln priložnosti, še posebej v prvem polčasu. Že v 9. minuti so po avtogolu Tobyja Alderweirelda povedli nogometaši Aston Ville. Slednja je bila v nadaljevanju nevarnejša in imela nekaj priložnosti, ki so ostale neizkoriščene. Zato pa je na drugi strani se navijačem in soigralcem z zadetkom odkupil Toby Alderweireld, tokrat v pravo mrežo in izenačil na 1:1. V 42. minuti je VAR razveljavil enajstmetrovko Tottenhamu, nekaj minut kasneje pa je po padcu Bergwijna v kazenskem prostoru sodnik le dosodil najstrožjo kazen. Izvajal jo je Son, ki je zadel po obrambi Pepeja Reine. Kmalu po začetku drugega polčasa je Villa preko Bjorna Engelsa izenačila in na Villa Parku je dišalo po remiju, a se je Heung-Min Son v 94. minuti po napaki obrambe znašel sam pred domačim vratarjem in zadel za zmago z 2:3.

Arsenal in Newcastle United sta odigrala precej počasen prvi polčas, edino resno priložnost je imel Joelinton, ki je bil centimetre oddaljen od novega zadetka za Newcastle. V drugem polčasu so Topničarji začeli silovito in hitro zatresli prečko, nato pa sta v nekaj minutah padla kar dva zadetka in sicer sta bila za Arsenal natančna Pierre-Emerick Aubameyang in Nicolas Pepe. Newcasrle je bil blizu znižanja na 2:1, a je Allan Saint-Maximin zadel vratnico. Arsenal je ohranil vodstvo z 2:0 do 90. minute, ko je po fantastični ekipni akciji zadel Mesut Ozil. Tik pred koncem tekme pa je zadnji žebelj v krsto Srak zabil Alexandre Lacazette ter postavil končni rezultat 4:0.